Līdzekļi degvielas patēriņa samazināšanai - mīts vai patiesība?

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
22. jūnijs, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Degvielas cenas turpina augt, taupīt vajag. Varbūt pamēģināt kādu brīnumlīdzekli? Aktivatori, piedevas, transmiteri un citi eksotiski vārdi. Nez vai, jo eksperimenti laboratorijā rāda – tā ir kārtējā loterija vientiešiem.

Vai esat pamanījuši? Krīze turpina malt savas smagās dzirnavas, bet degvielas cenas tikai kāpj. Tādā brīdī par taupīšanu nevar nedomāt, kaut runa būtu par vissīkāko summu. Diemžēl pasaules ekonomikas amerikāņu kalniņi ir arī lielo iespēju laiks dažādiem ekspertiem, kas no mūsu makiem labprāt izviltu ne vienu vien eiro.

Aktuālā prece – brīnumainas ietaises degvielas patēriņa samazināšanai. Öko-Booster, Fuelsaver ir tipisks pāris no aktuālā piedāvājuma. To solītais pozitīvais iespaids izklausās gandrīz vai ezoterisks: labāka kompresija, degvielas molekulu kārtošana pareizajās rindās un enerģija bezmaz tieši no kosmosa. Tie, kas, to dzirdot, sevī sajūt skeptiķi, nekļūdās. Kopā ar organizāciju DEKRA (tehnisko apskašu veicējs Vācijā, dažādu standartu uzraudzītājs) un Drēzdenes Ekonomiski tehnisko augstskolu mēs veicām izmēģinājumus.

To rezultāti ir nešaubīgi: izdot naudu par šiem līdzekļiem ir pilnīgi lieki.

Labāk ķerties pie taupīšanas, kas tiešām dod rezultātu, un efektīvākā ir pati vienkāršākā: spiediet gāzes pedāli mazāk un sasniegsiet 20 līdz pat 30% ietaupījumu.

Nemaz nemēģiniet

  • O2–Ion–Transmitter

Magnētiskā manžete uzlādēšot skābekļa atomus ar ekstraelektroniem. Ko vēl ne...

  • Energy–Activator

Ieliets bākā, līdzeklis paaugstinās benzīna enerģiju. Muļķības!

  • Degvielas konvertors

Arī šis tējas maisiņa tureklis jāliek bākā, kur tas pārveidošot molekulas. Kas to būtu domājis...

  • Power–Energy–Spiral ar titāna pārklājumu

Metāla caurule, kas, vadot degvielu, savieno molekulas. Un Zeme ir plakana.

  • Öko–Booster

Degvielas plūsmas uzlabotājs, kas auto neko neskādē, bet arī... nedod nekādu labumu.

  • eco turbo

Šeit degviela plūst cauri magnētiem, taču jau atkal – bez kāda lietderīga efekta.

Ar šiem līdzekļiem tiešām var ietaupīt

  • Riepas ar samazinātu rites pretestību

Ja riepai ir augsta rites pretestība, katrs riteņa apgrieziens prasa gan papildu spēku, gan degvielu. Riepas ar optimizētu pretestību palīdz ietaupīt līdz pieciem procentiem. Plusi: Ietaupījums līdz 5%. Vēl – samazinātas rites pretestības riepas, nereti sauktas par ekoriepām, nav tās dārgākās. Mīnusi: Medaļas otra puse ir salīdzinoši mazāka efektivitāte, vienalga, vai runa par komfortu vai bremzēšanas ceļu.

  • Degvielas piedevas

Degvielas sistēmas tīrīšanas piedeva palīdzēs atbrīvoties no nosēdumiem un uzdegumiem, neveicot komplicēto motora izjaukšanas darbu. Plusi: Reizē ar degvielas ietaupījumu izdosies samazināt arī kaitīgo izmešu daudzumu. Mīnusi: Jūtamu uzlabojumu izdosies iegūt tikai vecai un nepietiekami koptai tehnikai, koptam auto izmaiņu praktiski nebūs.

  • Start–stop automātika

Motora automātisko izslēgšanas–ieslēgšanas sistēmu satiksmes sastrēgumos daudziem auto tagad uzstāda jau sērijveidā. Vācijā to piedāvā uzstādīt pat lietotiem auto. Plusi: Kā luksoforā sarkanais vai auto rinda apstājas, motors izslēdzas un degvielas patēriņš – nulle. Mīnusi: Uzstādīšana lietotajiem relatīvi dārga un piņķerīga, tālab, lai atmaksātos, sistēma būs jālieto labu laiku.

Rezumējums

Kā degvielas cenas kāpj, tā žurnāla paskastes virzienā veļas lasītāju vēstuļu vilnis, arī par dažādiem brīnumlīdzekļiem, kas sola bezbēdīgu braukšanu. Mēs sakām – paturiet naudu kabatā un nepaļaujieties uz tukšiem solījumiem. Vienkārši mazāk spiediet gāzes pedāli – tas degvielas patēriņu uzlabo visvairāk un piedevām tūlīt pat.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+