• 4 situācijas, kad par galvassāpēm obligāti jāpastāsta ārstam

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  15. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Just dance/Shutterstock.com
  Galva mēdz sāpēt daudziem, bet tas nenozīmē, ka ar to vienmēr vajadzētu samierināties un neko nedarīt, lai šo problēmu novērstu. Lūk, situācijas, kad pavisam noteikti par šo problēmu jāparunā ar savu ģimenes ārstu, jo galvassāpes var ziņot par kādu citu nopietnu kaiti.
  1. Ja pirmoreiz parādās tik spēcīgas galvassāpes, kādas nekad agrāk nav bijušas. Tās var liecināt par neatliekami risināmu problēmu, jo iemesls var būt tiklab pēkšņi strauji paaugstinājies asinsspiediens, kā galvas audzējs, asinsizplūdums vai trombs.
  2. Ja tu izdzer vairāk par desmit pretsāpju tabletēm mēnesī, tad tas ir nopietns rādītājs, lai dotos pie ārsta, jo vienkāršām galvassāpēm tāds zāļu daudzums ir par lielu un biežu.
  3. Ja neveselīga dzīvesveida dēļ parādījušās saspringuma galvassāpes – tās rodas no muskuļu sasprindzinājuma plecu un kakla daļā, ko izraisa statiskas slodzes un nervu stress. Neko nedarot, tās var pāriet hroniskā formā un pamatīgi bojāt ikdienu, turklāt slikti padosies ārstēšanai.
  4. Ja ir aizdomas par migrēnu. Šīs galvassāpes parasti ir vienpusējas, pulsējošas, no mērenām līdz ļoti spēcīgām. Migrēnas sāpes stipri ierobežo ikdienas aktivitāti, jo pastiprinās kustoties. Tikai ārsts var diagnosticēt migrēnu un noteikt katram pacientam piemērotāko – efektīvu un drošu – medikamentu kombināciju.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē