• SIA “Žurnāls Santa” TĪMEKĻA VIETNES PRIVĀTUMA POLITIKA

  SIA “Žurnāls Santa” kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no personām saņemtus datus, ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā līguma.
  SIA “Žurnāls Santa” vāc datus par savas tīmekļa vietnes apmeklētājiem, lai saprastu, cik noderīga ir tīmekļa vietne un kā to varētu uzlabot.
  SIA “Žurnāls Santa” datu vākšanas praksi nosaka šī Privātuma politika, kas ietver sīku informāciju par to, kādus datus SIA “Žurnāls Santa” vāc, kā tos izmanto un kurš tiem piekļūst.
  Jums ir tiesības kontrolēt Jūsu privātumu, un SIA “Žurnāls Santa” to ļoti respektē. Mums ļoti svarīgi spēt palīdzēt Jums izmantot šīs tiesības, šim nolūkam tālāk ir norādīta sīkāka informācija.
  Izlasiet šo Privātuma politiku un sazinieties ar SIA “Žurnāls Santa”, ja Jums ir radušies kādi jautājumi vai komentāri.

  Datu apstrādes mērķis

  Datu apstrādes mērķis un nolūks ir līgumu noslēgšana, rēķinu sagatavošana un izsūtīšana, maksājuma apstiprināšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, mārketings, jaunumu izsūtīšana, ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā līguma.

  Jūsu datu pārzinis 

  SIA “Žurnāls Santa” ir Jūsu personas datu pārzinis. 
  Ar SIA “Žurnāls Santa” datu aizsardzības speciālistu var sazināties pa e-pastu: [email protected]

  SIA “Žurnāls Santa” vāktie un izmantotie dati

  Tīmekļa vietnes pārlūkošanas statistika


  SIA “Žurnāls Santa” laiku pa laikam uzlabo savu tīmekļa vietni ar mērķi atvieglot tās lietošanu. Šajā nolūkā SIA “Žurnāls Santa” ir jāzina, kāda informācija ir vissvarīgākā vietnes apmeklētājiem, cik bieži viņi ienāk, kādu pārlūkprogrammu un ierīci viņi izmanto, kādu saturu visbiežāk lasa, no kāda reģiona nāk apmeklētāji, kā arī cita statistiska informācija.
  SIA “Žurnāls Santa” vāc šo informāciju, izmantojot automatizētu rīku Google Analytics, kas ļauj SIA “Žurnāls Santa” reģistrēt un analizēt, kā apmeklētāji izmanto tīmekļa vietni.
  Uzzināt vairāk par to, kā darbojas Google Analytics un kādu informāciju tā ļauj vākt un analizēt, Jūs varat - https://support.google.com/analytics/answer/1012034?hl=lten&ref_topic=6157800.
  SIA “Žurnāls Santa” izmanto šos datus savās tiesiskajās interesēs kā uzņēmums, lai uzlabotu izpratni par klienta vajadzībām un kam viņi dod priekšroku, lai sniegtu labākus pakalpojumus un uzlabotu pieejamību SIA “Žurnāls Santa” publiskotajai informācijai.
  Jūs jebkurā laikā varat pārtraukt Jūsu datu vākšanu Google Analytics, kā aprakstīts šeit: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.


  Dati abonēto žurnālu un Santa+ satura piegādes nodrošināšanai un marketings


  Jūsu profilā noteiktie personas dati (vārds, uzvārds, personas kods, piegādes adrese, e-pasts, tālruņa numurs) ir nepieciešami, lai likumdošanā noteiktajā veidā SIA “Žurnāls Santa” varētu Jums izrakstīt rēķinu par žurnālu abonementa iegādi, nodrošinātu abonēto žurnālu piegādes pakalpojumu uz norādīto adresi un Santa+ satura abonēšanu.
  Ja Jūs abonējat žurnālus vai Santa+ saturu tīmekļa vietnē, esat noformējis savu profilu vai citādi esat SIA “Žurnāls Santa” sniedzis savu kontaktinformāciju, SIA “Žurnāls Santa” var nosūtīt Jums jaunumus, ziņas, informāciju par uzņēmuma pakalpojumiem, kas varētu būt Jums interesanti. 
  Klientiem un visiem interesentiem, kuri vēlas saņemt SIA “Žurnāls Santa” ziņojumus pa e-pastu, SIA “Žurnāls Santa” sūta informāciju par mūsu jaunākajiem piedāvājumiem un citu informāciju. Šajā procesā SIA “Žurnāls Santa” ievēro privātuma politiku, kura ir sagatavota Jūsu privātuma interešu aizsardzībai.
  Šī politika nosaka datus, kādus SIA “Žurnāls Santa” vāc par Jums mārketinga saziņas nolūkā, kā SIA “Žurnāls Santa” tos izmanto un kam SIA “Žurnāls Santa” atklāj šos datus.  
  SIA “Žurnāls Santa” sūta mārketinga informāciju pa e-pastu vai telefoniski un cenšas ierobežot saņēmēju skaitu tikai ar tām personām, kurām ziņojums tiešām būs interesants.
  Tiklīdz SIA “Žurnāls Santa” nosūta ziņu, SIA “Žurnāls Santa” var vākt statistikas datus par to, ko Jūs darāt ar šo ziņu, proti, vai Jūs atverat šo ziņu, nospiežat uz saitēm, kādu ierīci Jūs izmantojat un kādas ir tās tehniskās īpašības. To SIA “Žurnāls Santa” dara, sekojot saglabātajai informācijai par Jūsu piekļuvi SIA “Žurnāls Santa” tīmekļa vietnei vai ar sīkdatņu palīdzību (ja Jūs piekrītat).
  Kad Jūs esat izveidojis savu profilu SIA “Žurnāls Santa” vietnē, SIA “Žurnāls Santa” izmanto Jūsu datus uz Jūsu piekrišanas pamata.


  Reģistrācijas žurnāls


  Serveris, kurā izvietota SIA “Žurnāls Santa” tīmekļa vietne, arī var reģistrēt Jūsu nosūtītos pieprasījumus (Jūsu atvērtās tīmekļa adreses, Jūsu izmantotā ierīce un pārlūkprogramma, IP adrese, piekļuves laiks). Šie dati tiek izmantoti tikai tehniskajiem nolūkiem: lai nodrošinātu tīmekļa vietnes pienācīgu funkcionēšanu un drošību un izmeklētu iespējamos drošības incidentus.
  Tādu datu vākšanas un izmantošanas pamats ir SIA “Žurnāls Santa” tiesiskā interese nodrošināt SIA “Žurnāls Santa” tīmekļa vietnes tehnisku pieejamību un drošību.

  Sīkdatnes


  Kas ir sīkdatnes?


  Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs apmeklējat vietni. Tas ļauj tīmekļa vietnei atcerēties Jūsu darbības un izvēli (piereģistrēšanos, valodu, fonta lielumu un citas attēlošanas izvēles) pēc laika, lai Jums nebūtu atkārtoti tā jānorāda ikreiz, kad Jūs atgriežaties vietnē vai pārejat no vienas lapas uz citu.


  Kā SIA “Žurnāls Santa” izmanto sīkdatnes?


  SIA “Žurnāls Santa” tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai vāktu Jūsu IP adreses un pārlūkošanas informāciju, Jūsu apmeklētās tīmekļa vietnes vai laiku, ko Jūs pavadījāt katrā lapā, un ļautu tīmekļa vietnei atcerēties Jūsu sistēmu un izvēli.
  Citas sīkdatnes ļauj SIA “Žurnāls Santa” sekot līdzi tīmekļa vietnes datplūsmai un lietotāju mijiedarbībai ar tīmekļa vietni - SIA “Žurnāls Santa” izmanto šos datus, lai analizētu apmeklētāju uzvedību un uzlabotu apmeklētāju pieredzi. Šīs sīkdatnes saglabā un izmanto Google Analytics rīks. 
  Sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu ierīcē tikai tad, ja Jūs piekrītat (ja vien sīkdatnes nav vajadzīgas tīmekļa vietnes tehniskai funkcionēšanai). Tomēr jāņem vērā, ka, ja Jūs nepiekrītat sīkdatņu izmantošanai, tīmekļa vietnes atsevišķas funkcijas var nefunkcionēt pienācīgi vai nestrādāt vispār.
  Sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir SIA “Žurnāls Santa” tiesiskā interese nodrošināt tīmekļa vietnes tehnisko funkcionalitāti. Tam, ka sīkdatnes tiek izmantotas, lai atcerētos Jūsu izvēli vai statistikas nolūkā, tiesiskais pamats ir Jūsu piekrišana.


  Kā kontrolēt sīkdatnes?


  Jūs varat kontrolēt un/vai dzēst sīkdatnes pēc savas izvēles – sīkāku informāciju skatīt http://www.youronlinechoices.com/. Jūs varat dzēst visas sīkdatnes, kas jau ir saglabātas Jūsu datorā, un Jūs varat noteikt, lai pārlūkprogramma neļauj tās saglabāt. Bet tādā gadījumā Jums ir manuāli jānorāda izvēle katru reizi, kad Jūs apmeklējat vietni, un daži pakalpojumi un funkcijas var nedarboties.

  Cik ilgi SIA “Žurnāls Santa” uzglabā personas datus? 


  Personas dati tiks glabāti papīra un elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā termiņā, kādā var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. Atsevišķu datu veidu uzglabāšanai šajos noteikumos var tikt noteikts cits termiņš.
  Jūsu kontaktinformācija tiks glabāta un apstrādāta mārketinga nolūkā, kamēr Jūs izmantojat SIA “Žurnāls Santa” mājaslapu vai abonēšanas pakalpojumus. Tomēr SIA “Žurnāls Santa” pēc labākajiem nodomiem cenšas nodrošināt, lai novecojušie personas dati tiek atjaunoti un nevajadzīgie dati tiek dzēsti.
  Personas dati, kas tiek izmantoti abonēšanas pakalpojuma nodrošināšanai un ziņu sūtīšanai, tiek glabāti un apstrādāti, līdz Jūs atsaucat savu piekrišanu un atsakāties no SIA “Žurnāls Santa” produktu abonēšanas, bet ne ilgāk kā 2 gadus pēc Jūsu pēdējās darbības ar savu profilu. 


  Cik ilgi SIA “Žurnāls Santa” uzglabā statistikas datus? 


  SIA “Žurnāls Santa” izmanto vāktos statistikas datus analīzes nolūkā trīs gadus.
  Sīkdatnes ir parasti derīgas īsāku termiņu (dienu, nedēļu vai mēnesi), dažos gadījumos tās ir derīgas vienu gadu.

  Profilēšana 


  SIA “Žurnāls Santa” var izmantot tīmekļa vietnes apmeklējumu statistikas datus, lai analizētu SIA “Žurnāls Santa” apmeklētāju tendences un demogrāfiju, bet SIA “Žurnāls Santa” nepiešķir katram apmeklētājam individuālu profilu. Jūs personiski varat izveidot savu profilu, lai pilnīgāk un ērtāk izmatotu mājaslapā izvietoto informāciju un pakalpojumus.


  Jūsu personas datus var atklāt

   

  • SIA “Žurnāls Santa” darbiniekiem, kuri sazinās ar Jums un kuri ir atbildīgi par abonementu piegādi un mārketingu;
  • trešajām personām, kas sniedz SIA “Žurnāls Santa” abonentu piegādes (pasta) pakalpojumus, informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējiem, audita uzņēmumiem, juridisko pakalpojumu sniedzējiem vai tml.;
  • citos likumos paredzētajos gadījumos citām personām.

  Statistikas datiem par tīmekļa vietnes apmeklētājiem var piekļūt SIA “Žurnāls Santa” darbinieki no SIA “Žurnāls Santa” mārketinga, mājaslapas redakcijas, pārdošanas un IT nodaļas, kuri ir atbildīgi par tādu datu analīzi un tīmekļa vietnes uzlabošanu.
  SIA “Žurnāls Santa” sadarbības partneriem, kuri nodrošina tīmekļa vietnes satura pārvaldes rīkus vai apkalpo tīmekļa vietni, var būt piekļuve tehniskajiem žurnālfailiem.
  Google Analytics rīku nodrošina Google Inc. (ASV uzņēmums), kuram ir piekļuve šī rīka vāktajiem statistikas datiem. Google Inc. ir pievienojusies ES-ASV Privātuma aizsardzības principiem, ES–ASV Privātuma aizsardzības sarakstam, kas apstiprina, ka pakalpojumu sniedzējs ievēro ES pieprasītos privātuma standartus. Šim pakalpojumu sniedzējam ir piemērojamas arī līgumiskās saistības, kas paredzētas privātuma nodrošināšanai (pieejamas šeit - https://www.google.com/analytics/terms/dpa/dataprocessingamendment_20160909.html).
  Sīkdatnēm var piekļūt sadarbības partneris Doubleclick.net.

  Jūsu tiesības un kā tās izmantot 


  Jūs varat piekļūt saviem personas datiem tieši savā profilā vai sazinoties ar SIA “Žurnāls Santa” pa e-pastu [email protected]. Jūs varat īstenot savas tiesības:

  •  pieprasīt piekļūt Jūsu personas datiem;
  •  pieprasīt labot Jūsu personas datus;
  • pieprasīt dzēst Jūsu personas datus;
  • atsaukt piekrišanu Jūsu personas datu apstrādei, ja šāda prasība ir piemērojama.

  Jums var būt tiesības pieprasīt ierobežot Jūsu personas datu apstrādi vai iebilst pret Jūsu personas datu apstrādi.
  Ja personas dati tiek dzēsti pēc Jūsu lūguma, SIA “Žurnāls Santa” saglabās tikai tādas informācijas kopiju, kas ir vajadzīga, lai izpildītu valsts iestāžu rīkojumus, aizsargātu mūsu vai trešo personu tiesiskās intereses, risinātu strīdus, novērstu problēmas vai izpildītu jebkādu līgumu, ko Jūs esat noslēdzis ar SIA “Žurnāls Santa”.’

  Tomēr jāņem vērā, ka dzēšot personas datus no profila, SIA “Žurnāls Santa” vairs nespēs nodrošināt pasūtīto žurnāla vai Santa+ satura abonementu piegādi.


  Jūs varat atteikties no sīkdatnēm pārlūkprogrammas izvēlnē vai šeit:

  Tiesības iesniegt sūdzību 

  Ja Jums šķiet, ka Jūsu privātuma tiesības ir pārkāptas, Jūs varat iesniegt sūdzību ES iestādei atbilstoši Jūsu pastāvīgajai dzīvesvietai. Tādu iestāžu kontaktinformāciju var atrast http://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=612080
  Šie noteikumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no līdzējiem vienpusēji atkāpjas no līguma, vai ja līgums izbeidzas citādi. SIA “Žurnāls Santa” var grozīt šos noteikumus, paziņojot par to vismaz 30 (trīsdesmit) dienas pirms grozījumu spēkā stāšanās. Ja līdz attiecīgo grozījumu spēkā stāšanās brīdim nav iesniegts rakstisks pieteikums par līguma izbeigšanu, tiek uzskatīts, ka persona ir grozījumiem piekritusi.

  Abonē