• Monro, Hepbērna, Brando un citi. Kādas grāmatas lasīja Holivudas spīdekļi?

  Grāmatas
  Elza Krūmiņa
  20. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia Commons
  Lūk, kādas grāmatas labprāt lasīja šīs Holivudas zelta laikmeta, pagājušā gadsimta 20. līdz 60. gadu, filmu zvaigznes.

  Grēta Garbo

  Par zviedru sfinksu dēvētā kinoaktrise Grēta Garbo savu Ņujorkas dzīvokļa bibliotēku izvēlējās aizpildīt ar dzejas un filozofijas grāmatām. Viņas iecienītākais rakstnieks bija krievu klasiķis Ivans Turgeņevs, un no viņa darbiem Garbo izvēlējās lasīt esejas un īsos stāstus.

  Džeimss Dīns

  Holivudas skaistulis Dīns jūsmoja par 1882. gadā sarakstīto Peta Gareta vesterna žanra romānu «Billija autentiskā dzīve». Grāmata vēsta par jaunu puisi ar iesauku Zēns Billijs, kas savā īsajā mūžā paspēja pastrādāt vairākus smagus noziegumus. Dīns šo grāmatu no vāka līdz vākam esot izlasījis vairākas reizes, jo pats reiz sapņoja atveidot kovboju kādā filmā.

  Merilina Monro

  Monro bijusi īsts grāmatu tārps. Viņas bibliotēkā bija vairāk nekā 400 grāmatu, un viņas mīlestība uz lasīšanu notverta ne vienā vien fotogrāfijā. Slavenās blondīnes mīļākās grāmatas bija Gistava Flobēra romāns «Bovarī kundze» un amerikāņu rakstnieka Džeka Keruaka romāns «Ceļā».

  Aktrise Lorēna Bekola
  Aktrise Lorēna Bekola

  Lorēna Bekola un Hamfrijs Bogārts

  Leģendārā amerikāņu aktrise Lorena Bekola reiz kādā intervijā atzina, ka gan viņai, gan viņas vīram aktierim Hamfrijam Bogārtam ļoti paticis amerikāņu rakstnieka Džona Marvana romāns «Melvins Gūdvins» – stāsts par kādu drošsirdīgu amerikāņu kareivi, kas piedalījies abos pasaules karos.

  Malēna Dītriha 1930. gadā.
  Malēna Dītriha 1930. gadā.

  Marlēna Dītriha

  Vācu kinodīva un dziedātāja saviem tuviniekiem mantojumā atstājusi vairāk nekā 2000 grāmatu. Viņa dievināja lasīt un brīvajā laikā allaž bija iegrimusi kādā literārā darbā. Īpaši bija iecienījusi Gētes darbus.

  Aktrise Odrija Hepbērna 1958. gadā.
  Aktrise Odrija Hepbērna 1958. gadā.

  Odrija Hepbērna

  Skaistā beļģu izcelsmes aktrise Hepbērna savā mīļāko grāmatu sarakstā izcēla 1911. gadā sarakstīto Frānsisas Hodžsones Bērnetas romānu «Slepenais dārzs», kas vēsta par dārzu, kam piemīt dziednieciskas īpašības.

  Marlons Brando filmā «Ilgu tramvajs»
  Marlons Brando filmā «Ilgu tramvajs»

  Marlons Brando

  Daiļajam amerikāņu aktierim bija iespaidīga grāmatu kolekcija, kuru tuvinieki pēc viņa nāves iztirgoja dažādās izsolēs. Brando īpaši bija iecienījis psihiatra Zigmunda Freida grāmatas. Vēl viņam patikuši romāni par indiāņiem.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē