• Leģendārā «Sēnīte» augšāmcelsies. Kad tajā varēs pusdienot?

  Arhitektūra
  Estere Jansone
  25. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Laimonis Stīpnieks. 1967. gads, Restorāns «Sēnīte». Arhitekts Linards Skuja, inženieris Andris Bite
  Foto: Andis Zommers/Twitter
  Laimonis Stīpnieks. 1967. gads, Restorāns «Sēnīte». Arhitekts Linards Skuja, inženieris Andris Bite
  Uzņēmums SIA «Latvian Catering Company» pakāpeniski sācis valsts kultūras pieminekļa – vēsturiskā restorāna «Sēnīte» – atjaunošanu un teritorijas sakopšanas darbus, kas noritēs vairākās kārtās.

  Patlaban uzņēmums apzinājis ēku tehnisko stāvokli, daļēji novēršot telpu stāvokļa pasliktināšanos. Veikta inženiertehnisko komunikāciju pārbaude un remonts, novērsti elektrosistēmas bojājumi, notiek teritorijas labiekārtošanas darbi. Iestājoties labvēlīgākiem laikapstākļiem, uzņēmums paredz sākt arī ēkas kupola konservācijas darbus.

  Uzņēmumā norāda,ka atjaunošanas darbu otrajā kārtā veicamie darbi ir saimniecisko telpu – virtuves, cehu un biroja – atjaunošana, ko iecerēts pabeigt līdz 2024.gada beigām, šīs telpas izmantojot uzņēmuma ražošanas vajadzībām. Trešajā kārtā notiks apmeklētājiem pieejamo telpu – restorāna un alus zāles – atjaunošana, kas plānota 2025.gadā.

  «Protams, plāns ir viena lieta, īpaši būvniecības un renovācijas jomā, tomēr ļoti ceram, ka mums tas arī izdosies, jo jūtam ļoti lielu interesi un atbalstu no sabiedrības, kā arī atsevišķiem uzņēmumiem,» atklāj «Latvian Catering Company» valdes loceklis Rolands Zujevičs.

  Viņš pauž cerību atjaunotā restorāna durvis vērt «Sēnītes» 60. dzimšanas dienā 2027.gada 5.decembrī.

  Kopējā investīciju summa vēl tiks precizēta laika gaitā, norāda «Latvian Catering Company» pārstāvji. Lai rastu finansējumu nepieciešamo darbu veikšanai, uzņēmums plāno izmantot dažādus finanšu avotus, tostarp kredītiestāžu, tāpat plānota ES finansējuma, kā arī līdzekļu piesaiste kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

  «Sēnīte» šodien.
  «Sēnīte» šodien.

  Jau vēstīts, ka restorānu «Sēnīte» Siguldas novadā ar 1,5 hektāru zemesgabalu pērn iegādājies uzņēmums «Latvian Catering Company», kas nodarbojas ar pilna servisa pasākumu organizēšanu Latvijā.

  Darījuma summu nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» pārstāvji neatklāja. Vienlaikus informācija Zemesgrāmatā liecina, ka «Latvian Catering Company» īpašumu šogad septembrī par 400 000 eiro iegādājās no SIA «Baltijas lāse», kuras īpašnieki vienādās daļas pastarpināti ir Jānis Strautiņš un Atis Sausnītis.

  Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka 2019.gadā «Sēnīte» bija izlikta pārdošanā par 580 000 eiro. Savukārt maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA «Liepkalni» 2018.gadā bija izsludinājuši arhitektu ideju konkursu par kompleksa pārbūvi, kurā uzvarēja arhitekta Jāņa Ruciņa ideja, taču «Sēnītes» atjaunošanas projektu atcēla. Tāpat 2017.gada jūlijā «Liepkalni» sociālajā tīklā «Facebook» publiskoja aicinājumu ikvienam interesentam kopīgi iegādāties kādreizējo restorāna kompleksu «Sēnīte» Inčukalna pagastā.

  Savulaik slavenais restorāns «Sēnīte» iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, kas nozīmē, ka padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt.

  Restorāns «Sēnīte» Vidzemes šosejas malā tika uzbūvēts pagājušā gadsimta vidū. Sākotnēji šajā vietā tika izveidota tējnīca ar koši krāsotu lapeni sēnes formā. Vēlāk šajā vietā uzbūvēja jaunu ēku kompleksu, kas tika dēvēts par sešdesmito gadu arhitektūras šedevru.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē