• Šobrīd

  weather img

  Rīga -5°C Mākoņains, D/DA vējš, 4.63 m/s

  10 pazīmes, kas liecina, ka kaķis ir dusmīgs uz saimnieku

  Kaķi
  Zane Pivare
  27. oktobris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Tiek vēstīts, ka Senajā Ēģiptē, kaķi ir bijuši pielūgsnes objekti, dievības. Jau 3200 gadā p. m. ē. Ēģiptē tika nodibināta vesela pilsēta, lai pielūgtu kaķu dievību Bastetu. Vairs nav šaubu, kāpēc mūsu mīluļi jūtas kā karaļi, bet mēs, saimnieki, kā to kalpi. Iespējams, ka tas ir iemesls, kāpēc to raksturs brīžiem ir «karalisks» un mums nesaprotams. Saskrāpētas rokas, slapjas čības un kaķim sabozusies astes. Vai tiešām kaķis spēj ienīst savu saimnieku?
  Nākamais: Kaķa aste «izskatās dusmīga»

  Vai kaķi tur ļaunu prātu uz savu saimnieku?

  Atsaucoties uz Dr. Sema Vestreiha teikto par to, cik ilgi kaķi spēj turēt uz savu saimnieku ļaunu prātu, kaķi piedod, taču pāri darījumu noteikti atceras. Ir saprotams, ka atmiņas, kas ilgst krietnu laika posmu, ir tās, kas saistītas ar sāpēm — apvainojumu vai ievainojumu dēļ. Atmiņas, kas saistītas ar spēcīgu emocionālu vai fizisku reakciju, saglabājas ilgāk nekā pozitīvās. Tātad, lai gan kaķis netur ļaunu prātu tāpat kā cilvēks, tā izdzīvošana ir atkarīga no draudu atcerēšanās un izvairīšanās no tiem, tādēļ, ja jūs kādreiz esat radījis draudus kaķim, pat netīšām, tas var kļūt par šķērsli jūsu draudzībai ar savu četrkājaino draugu.

  Turpinājumā ir iespējams aplūkot  desmit pazīmes, kas jāmeklē, lai uzzinātu, vai kaķim jūs nepatīkat. Ja kādreiz redzat kādu no šīm pazīmēm, tas ne vienmēr nozīmē, ka jūsu kaķis jūs ienīst, taču, ja mājas mīluļa uzvedība kļūst paredzama un ja tā tiek apvienota ar citām turpmāk minētajām pazīmēm, pastāv iespēja, ka  jūsu kaķis jūs ienīst.

  Kaķis šņāc, rūc, kož vai ielaiž nagus jūsu ādā

  Šādas pazīmes ir grūti ignorēt. Cerams, ka jūs saprotat, ka tas ir veids, kā kaķis izrāda nepatiku pret jums. Šņākšana, rūkšana, košana vai skrāpēšana ir diezgan skaidra norāde, ka kaķim jūs neesat mīļākais sabiedrotais. Protams, ir kaķi, kuri spēlējas nedaudz agresīvi, un vairums kaķu šad un tad mēdz nejauši iekost, taču, ja jūsu kaķis jums iekož tik stipri, ka rodas asiņošana, varbūt kaķim jūs tik ļoti nepatīkat, kā jums šķiet.

   

  Nākamā lapa

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+