• Dīvainā diagnoze — pankreatopātija. Kas tas ir?

  Atbild speciālists
  Santa.lv
  Santa.lv
  8. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  «Nesen uzzināju no ārsta diagnozi pankreatopātija, bet nekur nevaru atrast informāciju, kas tas īsti ir, kā šī slimība ietekmē ilgtermiņā, vai to var pilnībā izārstēt!» raksta mūsu lasītāja. Atbild vēdera ārsts Juris Pokrotnieks, gastroenterologs Stradiņa slimnīcā, Rīgas Stradiņa universitātes profesors.

  Termina pankreatopātija skaidrojums ir aizkuņģa dziedzera slimība. Būtībā pats par sevi šis termins nepasaka neko, kā vienīgi – aizkuņģa dziedzeris nefunkcionē gluži pareizi, tajā ir kaut kāda vaina. Bet kāda tieši – no tā netop skaidrs, jo vārds pankreatopātija neapzīmē kādu konkrētu kaiti.

  Vienā no lielākajām datu bāzēm PubMed laika posmā no 1952. līdz 2018. gadam ir tikai 62 dažādas publikācijas, kuru nosaukumos atrodams šis termins. Mūsdienās arī plašā klīniskā praksē šo terminu pēdējos gados praktiski nelieto. Šis termins nav atrodams arī slimību starptautiskajā klasifikatorā jeb SSK-10.

  Šajā situācijā palīdzēt rast skaidrību varētu vienīgi ārsts, kurš izmantoja šo diagnozi. Lai saprastu, kas tieši kaiš aizkuņģa dziedzerim un kā tas var ietekmēt lasītājas dzīvi, būtu svarīgi zināt ko vairāk – kādas ir sūdzības, pašsajūta, kādi izmeklējumi veikti un kas tajos atrasts.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē