Dīvainā diagnoze — pankreatopātija. Kas tas ir?

Lasītāja jautājums
28. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
«Nesen uzzināju no ārsta diagnozi pankreatopātija, bet nekur nevaru atrast informāciju, kas tas īsti ir, kā šī slimība ietekmē ilgtermiņā, vai to var pilnībā izārstēt. Visur ir informācija tikai par pankreatītu, bet ārsti par pankreatopātiju runā tik skopi, ka vienīgais, ko sapratu – aizkuņģa dziedzeris neizstrādā fermentus. Ļoti priecātos gūt izsmeļošu skaidrojumu par šo tēmu!» raksta mūsu lasītāja. Atbild vēdera ārsts JURIS POKROTNIEKS, gastroenterologs Stradiņa slimnīcā, Rīgas Stradiņa universitātes profesors.

Termina pankreatopātija skaidrojums ir aizkuņģa dziedzera slimība. Būtībā pats par sevi šis termins nepasaka neko, kā vienīgi – aizkuņģa dziedzeris nefunkcionē gluži pareizi, tajā ir kaut kāda vaina. Bet kāda tieši – no tā netop skaidrs, jo vārds pankreatopātija neapzīmē kādu konkrētu kaiti.

Vienā no lielākajām datu bāzēm PubMed laika posmā no 1952. līdz 2018. gadam ir tikai 62 dažādas publikācijas, kuru nosaukumos atrodams šis termins. mūsdienās arī plašā klīniskā praksē šo terminu pēdējos gados praktiski nelieto. Šis termins nav atrodams arī slimību starptautiskajā klasifikatorā jeb SSK-10.

Šajā situācijā palīdzēt rast skaidrību varētu vienīgi ārsts, kurš izmantoja šo diagnozi. Lai saprastu, kas tieši kaiš aizkuņģa dziedzerim un kā tas var ietekmēt lasītājas dzīvi, būtu svarīgi zināt ko vairāk – kādas ir sūdzības, pašsajūta, kādi izmeklējumi veikti un kas tajos atrasts.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs