Kazanova, Romeo un Džuljeta – Leļļu teātris piedāvā pieaugušo izrāžu komplektu

Ģimenes atpūta
4. februāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Zelta zirgs
Foto: Jānis Deinats
Mērķtiecīgi veidojot pieaugušo izrāžu līniju un laužot stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri, Latvijas Leļļu teātris februārī ar īpašu piedāvājumu aicina uz izrādēm pieaugušo auditoriju.

Pieaugušajiem skatītājiem būs iespēja pavadīt trīs piektdienu vakarus, baudot izrādes, kuras sevi jau nozīmīgi pieteikušas Latvijas kultūras vidē, kā arī iestudējumu, kurš šobrīd top teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa vadībā. Interesentiem būs pieejams īpašs "komplekts" uz izrādēm ar vecuma ierobežojumu 16+: Romeo un Džuljeta 8. februārī, Zelta zirgs 22. februārī un Kazanova 8. martā.

Izrāde Romeo un Džuljeta ir viesrežisora Dāvida Džovanzanas (Somija) mūsdienīgs skatījums uz sarežģīto un trauslo posmu cilvēka dzīvē, ko sauc par pieaugšanu. Iestudējums ir multimediāls, vizuāli iespaidīgs skatuves stāsts par mēģinājumu atrast savu vietu iepriekšējo paaudžu izveidotajā pasaulē, kamēr paša spēkos vēl nav neko tajā mainīt, iepazīstot vilšanos, dusmas un cerības, ko nes līdzi ieiešana pieauguša cilvēka realitātē. Izrāde tika nominēta Spēlmaņu nakts 2017/2018 balvai kategorijā Gada izrāde pusaudžiem un izrādes māksliniece Austra Hauks ieguva Spēlmaņu nakts 2017/2018 balvu Gada video māksliniece.

Zelta zirgs, ko iestudējis pasaulē pazīstamais brazīļu izcelsmes horeogrāfs un režisors Duda Paiva, ir interpretācija par Raiņa lugu. Režisors stāsta: “Zelta zirgs mūsu interpretācijā ir šaha spēle. Lai uzvarētu, ir jānogalina pretinieks. Tādi ir noteikumi – vai nu tu tos pieņem, vai nē. Tam nav sadistiskas motivācijas, mēs vienkārši noņemam romantizēto priekšstatu par šaha spēli, par pasakām, princesēm, izdomātā vietā atklājot reālo – gan izklaidējošā, gan emocionāli uzrunājošā veidā. Rainis lugā izmantoja Eiropas pasaku arhetipus un lika tos lietā, lai apšaubītu sava laika sabiedrības uzskatus, piemēram, par to, vai nozīmīgāk ir sasniegt mērķi, vai attīstīties un pieaugt, pārvarot grūtības.”

Izrāde tika nominēta Spēlmaņu nakts 2017/2018 balvai kategorijā Gada lielās formas izrāde un Melnā prinča lomas atveidotājs, aktieris Aleksandrs Jonovs saņēma Spēlmaņu nakts 2017/2018 balvu Gada aktieris otrā plāna lomā. Viesojoties ārvalstīs izrāde saņēmusi GRAND PRIX 31. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE (Lomža, Polija), balvu par labāko scenogrāfiju 25. Starptautiskajā leļļu teātru festivālā Spotkania Polijas pilsētā Toruņā, kā arī ieguvusi labākās izrādes statusu 14. Starptautiskajā laikmetīgā leļļu teātra festivālā ImPuls (Bukareste, Rumānija) un Aleksandrs Jonovs ieguvis festivāla labākā aktiera godu.

Leģenda par Kazanovu, ko iestudē režisors Ģirts Šolis, būs viegli pikanta fantāzija par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā. Izrādes veidotāju radošais kodols ir mākslinieces Velta Emīlija Platupe un Vita Radziņa, komponists Mikus Frišfelds, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kustību konsultante Inga Krasovska, kā arī aktieri Baiba Vanaga, Dana Avotiņa-Lāce, Miķelis Žideļūns un Pēteris Galviņš.

Īpašais biļešu piedāvājums būs spēkā, kamēr ir pieejamas biļetes.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs