• «Omīšu un snobu činkstēšana.» Vai Grīziņkalna biedrība panāks savu un atņems jauniešiem burziņu?

  Pasākumi
  Estere Jansone
  17. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Inna Zaharova
  Aizvadītajā nedēļā, kad uzviju sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, ar tiesas lēmumu tika apturēts jauniešu iecienītais burziņš «Ghetto Games». Šis notikums gan nav nācis negaidīti – starp Grīziņkalna apkaimes biedrību un «Ghetto Games» organizatoriem briedis karš jau vairāku gadu garumā. Kas notiks tālāk?

  Aizvadītās nedēļas noslēgumā tika uz nenoteiktu laiku apturēta Grīziņkalnā notiekošā basketbola turnīra Ghetto Games norise. Saņemot vairākas prasības no Grīziņkalna apkaimes biedrības, tiesa pieņēmusi lēmumu par pagaidu noregulējumu, kurā liedz biedrībai Streetbasket izmantot Rīgas pašvaldības lietošanā nodoto teritoriju. Divu nedēļu laikā tiesas lēmumu ir iespējams pārsūdzēt.  

  Grīziņkalna apkaimes biedrības pārstāvji jau ilgstoši sūdzas ar Ghetto Games basketbola burziņa radīto troksni. Daži apkaimes iedzīvotāji min, ka trokšņa dēļ bija spiesti mainīt dzīvesvietu. Citi raksta, ka Ghetto Games dēļ nespēj doties pie miera. Pasākuma vietā apkaimes biedrība piedāvā ierīkot kaut ko daudz mierīgāku un klusāku, piemēram, vietējo tirdziņu.  

  Kā vienīgo kompromisu, Grīziņkalna apkaimes biedrība piedāvā turpināt Ghetto Games sezonu bez apskaņošanas iekārtām, kas izsaucis pamatīgu sašutumu burziņa apmeklētāju un citu rīdzinieku puses. Ļaudis skaidro, ka pasākums bez mūzikas būs kā tirdziņš bez tirgotāja. Turklāt, apskaņošanas iekārtu neesamība liegst tādus jauniešu iemīļotus priekšnesumus kā repa mūziķu uzstāšanos, kas iepriekš notika basketbola spēļu starplaikos.   

  Savukārt Ghetto Games pasākuma rīkotāji min, ka jau ir veikuši vairākus pasākumus, lai pielāgotos Grīziņkalna apkaimes biedrības prasībām, piemēram, samazinājuši pasākumu skaitu, kas notiek Grīziņkalna parkā, uzlikuši konteinerus un ar speciālām iekārtām izmērījuši trokšņa lielumu. Ghetto Games pieaicinātais eksperts Pauls Timrots secinājis, ka pasākuma radītais troksnis ir līdzvērtīgs tam, kuru rada sabiedriskais transports. Tomēr šie centieni nav novērtēti.

  Rīgas dome izplatītajā ziņojumā medijiem norādīja, ka dome meklē risinājumus strīdā starp Grīziņkalna biedrību un Ghetto Games. Pašvaldība jau pirms lēmuma domes sēdē pieņemšanas bija izvirzījusi papildu prasības Streetbasket, piemēram, ka pasākumiem ir jābeidzas līdz plkst.23 un, ka tiem ir jākļūst klusākiem, kā arī tehnikas novākšana nedrīkst notikt naktī un jāveic apkārtējās teritorijas uzkopšana. Ghetto Games bija piekritis šīm prasībām jau būtiski nākot pretī Grīziņkalna pretenzijām.

  Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA) norāda, ka Rīgas dome meklē juridiski taisnīgus risinājumus strīdā starp Grīziņkalna biedrību un Ghetto Games, izvirzot jauniešu intereses kā prioritāti. Reaģējot uz apkaimes biedrības un Ghetto Games saņemto tiesas lēmumu par pagaidu noregulējumu, kurā tiesa ir saskatījusi juridiskus šķēršļus par teritorijas Grīziņkalnā nodošanu «Streetbasket», vicemērs 13.jūnijā sasauca operatīvo sanāksmi, lai ar atbildīgajiem domes speciālistiem pārrunātu situāciju un izskatītu iespējamos tiesiskos risinājumus.

  Šobrīd domes prioritāte esot vienoties ar Ghetto Games par rīcībām, kas novērstu Grīziņkalna biedrības sūdzības, piemēram, par pieļaujamo trokšņu slieksni un kārtības nodrošināšanu. Tiek meklēti kompromisi, lai neciestu jaunieši intereses.

  Jau ziņots, ka Rīgas dome iepriekš lēma, ka Ghetto Games Grīziņkalnā varēs saimniekot vēl piecus gadus, to paredz Rīgas domes lēmums par daļu Grīziņkalna nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai Streetbasket.

  Sākotnēji bija plānots šo 6678 kvadrātmetrus lielo īpašumu nodot bezatlīdzības lietošanā uz diviem gadiem, bet pēc saziņas ar Ghetto Games līderi Raimondu Elbakjanu, tika iesniegts priekšlikums šo termiņu pagarināt uz pieciem gadiem.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē