• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Mākoņains, DR vējš, 5.14 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Plāno ļaut valdībai uzdot pašvaldībām izstrādāt plānus rīcībai militārā iebrukumā

  Militārs konflikts
  Ziņu aģentūra LETA
  28. aprīlis, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Saeima šodien nodeva izskatīšanai Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā tās iesniegtos grozījumus Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā, kas ļautu Ministru kabinetam (MK) uzdot pašvaldībai sadarbībā ar citām institūcijām izstrādāt visaptverošus plānus militāra iebrukuma laikam.

  Kā skaidrots likumprojekta anotācijā, piedāvātie grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likumā ļautu MK uzdot pašvaldībai sadarbībā ar institūcijām izstrādāt visaptverošus plānus, kas varētu ietvert arī jautājumus, kas saistīti, piemēram, ar valsts apdraudējuma, sabiedrisko nekārtību, terora aktu vai militāra iebrukuma un kara laiku.

  Tāpat paredzēts likumā ierakstīt, ka MK nosaka kārtību, kādā līdz 2023.gada 1.martam pašvaldībai, kura nodrošina sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāna projekta izstrādi, no valsts budžetā piešķirtajiem finanšu līdzekļiem tiek piešķirta vienreizēja dotācija sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plāna projekta izstrādei atbilstoši valdības deleģējumam.

  Pašlaik likumā noteiktais deleģējums neparedz pietiekami skaidrus pašvaldību pienākumus militāra iebrukuma un kara laikā. Aizsardzības ministrijas ieskatā šāda interpretācija ir kļūdaina un neatspoguļo Saeimas kā likumdevēja gribu, kas nostiprināta arī citu likumu normās (piemēram, Nacionālās drošības likumā). 

  Jau pašlaik noteikts pienākums arī pašvaldībām, īstenojot visaptverošu valsts aizsardzību, veikt nepieciešamos civilās aizsardzības pasākumus, kā arī iespēju robežās sniegt atbalstu valsts aizsardzības sistēmai militāra iebrukuma vai kara laikā.

  Darbs pie šīs iniciatīvas un grozījumiem Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā tika sākts pirms Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā, un šī kara izcelšanās Eiropā ir īpaši aktualizējusi šo jautājumu.

  Karš Ukrainā

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+