• NATO gatavojoties Krievijas uzbrukumam. Noplūdis slepens Krievijas iebrukumu plāns?

  Politika
  Estere Jansone
  15. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  NATO gatavojas iespējamajam Krievijas uzbrukumam alianses austrumu flangam, pamatojoties uz slepenu dokumentu, kas nonācis tā rīcībā, vēsta vācu tabloīds «Bild», raksta ziņu aģentūra «LETA».

  Vācijas Aizsardzības ministrijas dokumentā izklāstīts iespējamais scenārijs konfliktam starp Krieviju un NATO, kas kulmināciju sasniegtu 2025.gadā. Izstrādātais scenārijs paredzēts plašākajām NATO mācībām kopš Aukstā kara beigām, kuras šogad paredzēts rīkot Baltijas reģionā.

  Drošības apsvērumu dēļ izdevums «Bild» nav atklājis visu dokumentā esošo informāciju par paredzēto NATO karaspēka pārvietošanos un iesaistīto karavīru skaitu.

  Saskaņā ar dokumentā izklāstīto scenāriju 2024.gada februārī Krievija plāno īstenot vēl vienu mobilizāciju, kurā tiktu iesaukti 200 000 vīru.

  Pēc tam pavasarī sāktu jaunu uzbrukumu Ukrainas frontē.

  Ukraiņiem, nesaņemot pietiekamu Rietumu palīdzību, saskaņā ar scenāriju krievi līdz jūnijam plānojot sakaut Ukrainas armiju. Pēc tam jūlijā krievi uzsāktu uzbrukumu Rietumiem, izmatojot kiberuzbrukumus un citas hibrīdkara metodes, kas pamatā tiktu pielietotas pret Baltijas valstīm.

  Reaģējot uz Baltijas valstīs izraisītajām etniskajām sadursmēm, Krievija septembrī savā teritorijā un Baltkrievijā organizēšot liela mēroga manevrus, kuros piedalītos 50 000 karavīru. Saskaņā ar izklāstīto scenāriju tālāka eskalācija notiktu oktobrī, Krievijai Kēnigsbergas (Karaļauču) apgabalā izvietojot papildu karaspēka kontingentu un vidēja darbības rādiusa raķetes.

  Decembrī Suvalku koridorā tikšot izprovocēts «robežkonflikts» un «nekārtības ar daudziem upuriem». Dokumentā izklāstītais scenārijs paredz, ka brīdi, kad ASV pēc novembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām, iespējams, paliktu bez faktiska līdera, Krievija izmantotu, lai organizētu iebrukumu NATO teritorijā, pielietojot to pašu scenāriju, kādu tā izmantoja 2014. gadā pret Ukrainu.

  Dokumentā izklāstītajā scenārijā teikts, ka 2025.gada janvārī pēc Baltijas valstu un Polijas pieprasījuma tiktu sasaukta NATO padomes sēde, kurā tās paziņotu par pieaugušo apdraudējumu no Krievijas puses.

  2025.gada maijā NATO izlemtu par atturēšanas pasākumiem un «X dienā» uz alianses austrumu flangu sūtītu 300 000 vīru lielu kontingentu, lai novērstu iespējamo krievu uzbrukumu Suvalku koridoram no Kēnigsbergas (Karaļaučiem) un Baltkrievijas. Izklāstītais scenārijs beidzas mēnesi pēc «X dienas», taču dokumentā nav teikts, vai saskaņā ar scenāriju NATO izdotos Krieviju atturēt no uzbrukuma.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē