• Paziņoti produkti, kurus tagad Latvijā aizliegts ievest no Krievijas un Baltkrievijas

  Krievijas agresija
  Marta Kalniņa
  6. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Šonedēļ stājas spēkā aizliegums Latvijā ievest virkni produktu no Krievijas un Baltkrievijas.

  Latvija kā Krievijas robežvalsts cenšas panākt iespējami ātrāku ekonomisko saišu saraušanu ar agresorvalsti, tāpēc nolemts  aizliegt lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī no citām trešajām valstīm, ja šie produkti ir Krievijas vai Baltkrievijas izcelsmes. Valdība 5. martā apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus, un tie stājas spēkā jau šonedēļ.  

  Turpmāk no Krievijas un Baltkrievijas nevarēs importēt nekādus dārzeņus, augļus, ogas un riekstus. Tāpat arī aizliegts ievest visus graudaugus, lopbarības izejvielas un gatavo lopbarību.

  Eiropas savienības valstis 2023. gadā kopumā no Krievijas importēja produkciju par 2,7 miljardiem eiro – zivis, graudaugus, lopbarības produktus, kā arī piena produktus, cukura konditorejas izstrādājumus un citus. Savukārt Latvija kā Krievijas robežvalsts ir viena no tām dalībvalstīm, caur kuru savienības tirgū nonāk vērā ņemams Krievijas izcelsmes lauksaimniecības un pārtikas produktu imports. No Latvijas importa vērtības pērn 90% veidoja četras produktu grupas no Krievijas: 44% – lopbarība, 24% – graudaugi, 14% – zirņi un 8% – rapšu eļļa.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē