Pētījums pacientiem ar hroniskām slimībām

Reklāmraksts
2. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Stock.adobe.com
Lai nodrošinātu veicinošo nosacījumu izpildi 2021.-2027.gada Eiropas Savienības fondu plānošanā, kā arī pamatu “Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2021.-2027.gadam” izstrādei, Veselības ministrija ir noslēgusi līgumu ar SIA Ernst & Young Baltic par pētījuma veikšanu par nepieciešamajiem ieguldījumiem, lai attīstītu jaunu uz pacientu orientētu integrētu aprūpes pakalpojumu sniegšanas modeli pacientiem ar hroniskām slimībām, tajā skaitā nedziedināmi slimiem pacientiem.

Pētījums ietvers šādiem pacientiem nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu pašreizējo pieejamības izvērtējumu Latvijā, trūkstošo pakalpojumu identifikāciju un uz pētījumiem balstītus priekšlikumus turpmākai pakalpojumu attīstībai, kas ietvertu gan infrastruktūras, gan citu resursu un organizācijas veidu izstrādi ilgtspējīgas un koordinētas aprūpes nodrošinājumam.

Lai noskaidrotu, vai hroniski, ilgstoši slimiem pacientiem ir pieejami viņu vajadzībām atbilstoši veselības aprūpes pakalpojumi, pētījuma ietvaros tiek organizēta pacientu ar hroniskām slimībām aptauja. Aptauja pieejama elektroniskā formātā šeit.

Pētījuma mērķa grupa ir pacienti ar tādām hronisko slimību grupām kā kardiovaskulārās, onkoloģiskās, elpošanas sistēmas, nervu sistēmas, muskuļu, skeleta un saistaudu slimības, psihiskās saslimšanas, kā arī diabēts.

Aptaujas rezultātā iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā un tiks izmantota tikai pētījuma izstrādes vajadzībām, kura rezultātus plānots izmantot politikas plānošanai un pamatotas un mērķtiecīgas pacientu-centrētas pieejas attīstīšanai pacientiem ar hroniskām saslimšanām, kuriem nepieciešama ilgtermiņa aprūpe, viņu vajadzībām atbilstošu aprūpes pakalpojumu plānošanai un īstenošanai, jaunu uz pacientu orientētu integrētu pakalpojumu sniegšanas modeļa attīstīšanai.

Pētījuma ietvaros tiek veikta ne tikai pacientu ar hroniskām slimībām aptauja, bet arī stacionāro ārstniecības iestāžu aptauja un ģimenes ārstu aptauja, lai gūtu visaptverošu viedokli par pacientu ar hroniskām slimībām aprūpi.

Hroniski, ilgstoši slimo pacientu aptauja pētījuma ietvaros norisinās laikā no 2020. gada 24. augusta līdz 11. oktobrim.

Elektroniskā pacientu aptauja: ŠEIT!

Papildus informācija:

Zane Martinsone

SIA “Ernst & Young Baltic” vecākā projektu vadītāja

elektroniskais pasts: Zane.Martinsone@lv.ey.com.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+