• Liposakcija – kad tauku spilventiņi nepazūd pat tievējot

  Reklāmraksts
  28. jūlijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Liposakcija jeb tauku atsūkšana jau vairākus gadus ir otrā populārākā plastikas operācija Rietumu pasaulē, atpaliekot vienīgi no krūšu palielināšanas operācijām, turklāt to izvēlas veikt gados arvien jaunāki pacienti, pieaug arī vīriešu interese.

  Tomēr iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas šo metodi, ir nemainīgs – liposakcija ļauj atbrīvoties no “spītīgiem” tauku spilventiņiem teju jebkurā ķermeņa zonā gadījumos, kad apjomu neizdodas samazināt ar uztura, fizisko aktivitāšu un kosmētisko procedūru palīdzību. Liposakcijas laikā ar vakuuma palīdzību no konkrētas ķermeņa zonas tiek atsūktas zemādas tauku šūnas, kuras vairs neatjaunojas. Korekti veikta liposakcija un liposkulptūra sniedz nepārspīlētu, bet iespaidīgu efektu. Šis ir svarīgs apstāklis, ņemot vērā mūsdienu tendenci tiekties uz dabiskumu it visā – arī estētisko uzlabojumu jomā.

  Par liposakcijas norisi, drošumu un efektu stāsta “Veselības centrs 4” filiāles “Dermatoloģijas klīnika” plastikas ķirurģe dr. Laura Liepiņa.

  Lai solis pretim ideālajam auguma ir nekļūdīgs

  Liposakciju iespējams veikt šādās zonās: krūtis, augšstilbi, gurni un sēžamvieta, vēders, sāni un jostasvieta, augšdelmi, muguras daļa, vaigi, zods, kakls, padušu zona, ceļi un potītes. Sievietes liposakciju visbiežāk izvēlas veikt gurnu un vēdera  zonā, savukārt vīrieši  vēdera un sānu zonās.

  Konsultācija ar speciālistu pirms liposakcijas ir obligāta. Plastikas ķirurgs noteiks jūsu atbilstību operācijai, konsultēs par piemērotāko liposakcijas metodi un laiku, izskaidros procedūras norisi, kontrindikācijas, rehabilitācijas procesu, kā arī nosūtīs uz nepieciešamajiem papildizmeklējumiem. Nepieciešamie izmeklējumi pirms operācijas ir atkarīgi no izvēlētā anestēzijas veida, noteikti jāveic plaušu rentgens, elektrokardiogramma, laboratoriskās analīzes.

  Lai samazinātu asiņošanas risku, pirms manipulācijas ieteicams pārtraukt smēķēšanu, nelietot aspirīnu saturošus medikamentus, pretiekaisuma līdzekļus un tējas, kas varētu ietekmēt asins recēšanu.

  Operācijas dienā speciālists uz konkrētās ķermeņa zonas veiks atzīmes un nofotografēs rezultātu salīdzināšanai.

  Liposakcijas efekts būs maksimāli veiksmīgs, ja jūsu svars nepārsniedz 30% no augumam atbilstošā ieteicamā svara, ir stingra, elastīga āda un labs muskuļu tonuss, jūs nesmēķējat, esat praktiski vesels un konkrēti zināt, kādus estētiskos rezultātus vēlaties sasniegt. Lai arī ar liposakcijas palīdzību iespējams atbrīvoties no tauku depozīta praktiski jebkurā ķermeņa zonā, ilgnoturīgu rezultātu būs iespējams saglabāt, tikai ievērojot veselīga dzīvesveida un uztura pamatprincipus, kā arī pastāvīgi rūpējoties par savas ādas un vispārējo veselības stāvokli.

  Liposakcijas norise

  Liposakciju veic, izmantojot vietējo, vispārējo vai spinālo anestēziju. Izvēloties anestēziju, tiek ņemta vērā preparātu panesamība un operācijas apjoms, zonu lokalizācija – operācija var ilgt 1–4 stundas. Uzsākot operāciju, ādā veic mazu iegriezumu, kurā tiek ievietota tieva zonde (kanula), lai zemādā ievadītu preparātu atsāpināšanai, asiņošanas mazināšanai un taukaudu šķīdināšanai. Pēc tam, vienmērīgi kustinot zondi turp un atpakaļ, tauki tiek atsūkti izmantojot vakuuma palīdzību.

  Atkarībā no izvēlētās liposakcijas metodes, atsūktos taukus iespējams transplantēt citās ķermeņa zonās apjoma palielināšanai vai arī no tiem  iegūt vērtīgas komponentes – cilmes šūnas, kuras iespējams izmantot pacienta mīksto audu rekonstrukcijā, formas korekcijā un rētu samazināšanā.

  “Veselības centrs 4” filiālē “Dermatoloģijas klīnika” tiek izmantota 3D tauku atsūkšanas metode, izmantojot EUROMI (Beļģija) tehnoloģiju EVA sp® 6, kas taukaudos izdala infraskaņu, kas veicina tauku šķelšanu un atvieglo to atsūkšanu. Metode ir drošāka, mazinvazīvāka un mazsāpīgāka salīdzinājumā ar klasisko liposakciju. Manipulācijas laikā, neradot risku pacienta veselībai, iespējams atsūkt līdz 5 l tauku.  Process notiek ar lielu frekvenci, bet minimālu  amplitūdu, kas samazina apkārtējo audu un asinsvadu traumatismu, novērš asinsizplūdumu, tauku embolijas un tūskas risku. Operācija norit datorizēti, kontrolējot atsūkto daudzumu dažādās zonās, ķirurgs pastāvīgi kontrolē kopējo atsūkto apjomu un var atkārtoti apskatīt jebkuru apstrādāto zonu.

  Atlabšana un rezultātu nostiprināšana

  Uzreiz pēc liposakcijas pacientam tiek uzvilkta kompresijas veļa, kuru ieteicams pastāvīgi valkāt līdz 4 nedēļām. Pēc liposakcijas 5 līdz 10 stundas ieteicams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā, pēc tam pacients var atgriezties ikdienas gaitās saudzīgā režīmā, mēnesi izvairoties no paaugstinātas fiziskās slodzes, karstuma un ūdens procedūrām (t.sk. pirts, solārijs, baseins), smēķēšanas, alkohola lietošanas. Atkārtota vizīte pie speciālista ieteicama nedēļu pēc operācijas. Lai izvairītos no nelīdzenumu un tūskas rašanās liposakcijas zonā, noteikti jāapmeklē vakuummasāžas procedūras. Objektīvi liposakcijas rezultātu iespējams novērtēt 3 – 9 mēnešus pēc operācijas, kad pilnībā izzudusi tūska un beidzies dzīšanas process.

  Atbildība par savu veselību un izskatu

  Liposakcija ir nopietna operācija, kas nav piemērota:

  • grūtniecēm;
  • pacientiem ar kardiopulmonālām slimībām;
  • pacientiem ar sistēmiskām vai hroniskām slimībām, kuras ietekmē dzīšanu, asinsreces procesu;
  • pacientiem ar brūču dzīšanas problēmām;
  • pacientiem ar izkropļotu ķermeņa uztveri;
  • pacientiem ar nereālistiskām vēlmēm;
  • pacientiem, kam raksturīgas hipertrofiskas, deformētas rētas.

  Jāņem vērā, ka liposakcija neatrasinās visas ar tauku nogulsnēm un apjomu saistītās problēmas – manipulācijas nepalīdzēs atbrīvoties no celulīta, strijām vai uzlabot ādas tonusu. Šajā gadījumā nepieciešamas estētiskās medicīnas procedūras ādas stāvokļa un tonusa uzlabošanai un dzīvesveida korekcijas. Liposakcija ir ļoti individuāla operācija, par kuras veikšanu jāizlemj tikai jums. Tikai tad būs iespējams just pilnīgu gandarījumu par rezultātu.

  Sasniedzams sapnis

  Liposakcijas izmaksas ir atkarīgas no konkrētās operācijas zonas un apjoma – vai tauku atsūkšana tiek apvienota ar liposkulptūras operāciju, kad iegūtie tauki tiek pārstādīti citās zonās to apjoma un formu korekcijai. Operācijas cenā ietilpst arī anestēzija, izmantoto preparātu un medikamentu izmaksas, pēcoperācijas kompresijas veļa, kā arī stacionāra izmaksas. Piemēram, liposakcija vēdera zonā var izmaksāt 1200 līdz 2000 EUR, tauku spilventiņa likvidēšana dubultzodā izmaksās ap 1000 EUR

  Ņemot vērā pieaugošo konkurenci, estētiskās medicīnas klīnikas ir ieinteresētas sniegt augstvērtīgu pakalpojumu par klientam izdevīgu cenu – pieaug dažādu aktuālo piedāvājumu klāsts. Augustā “Veselības centrs 4” filiālē “Dermatoloģijas klīnika” liposakciju jebkurai ķermeņa zonai iespējams veikt, izmantojot 10–15% atlaidi. Operācijai nav sezonālu ierobežojumu, tāpēc vasaras beigas ir piemērots laiks, lai Ziemassvētku un Jaunā gada svinības tiktu aizvadītas, svētku kleitā ietērpjot savu sapņu augumu.

  Vairāk par liposakciju un “Dermatoloģijas klīnika” izdevīgo piedāvājumu uzzini:

  Dermatoloģijas klīnika

  Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga

  Tālr.: 67847102

  www.dermaclinic.lv

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+