• Šobrīd

  weather img

  Rīga +4°C Skaidrs, D/DR vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Izplatītākie mīti par trauku mazgājamajām mašīnām

  Reklāmraksts
  17. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Cilvēks, kurš ikdienā izmanto trauku mazgājamo mašīnu, tikai pasmaidīs par aizspriedumiem pret šo brīnišķīgo izgudrojumu, bet tiem, kuri globālajā tīmeklī klejojošo mītu dēļ joprojām traukus mazgā ar rokām, atklāsim patiesību, kas tos atspēko.

  Trauku mazgājamā mašīna patērē ļoti daudz elektroenerģijas un ūdens

  Šis mīts varētu būt saistīts ar vecākās paaudzes trauku mazgājamo mašīnu lietošanu. Attīstoties tehnoloģijām, ikviens zīmols sadzīves tehniku cenšas padarīt funkcionālāku un ekonomiskāku.

  Jaunie energoefektivitātes standarti norāda, ka A klases trauku mazgājamā mašīna patērēs vismazāk elektroenerģijas, savukārt G klases ierīce to patērēs vairāk. Der atcerēties, ka enerģijas patēriņš ir atkarīgs arī no nepieciešamās ūdens temperatūras mazgāšanas procesā.

  Tas nozīmē – pieslēdzot trauku mazgājamo mašīnu pie karstā ūdens vada, vairs nebūs vajadzība ūdeni uzsildīt, tādā veidā ekonomējot elektroenerģiju. Jaunākās paaudzes modeļi, atkarībā no mazgāšanas programmām, vidēji patērē 1–2 kWh elektroenerģijas. Piemēram, A klases trauku mazgājamā mašīna ekoloģiskajai mazgāšanas programmai patērē ap 0,83 kWh elektroenerģijas.

  Katlu un pannu efektīvai mazgāšanai nepieciešamā vidējā ūdens temperatūra ir ap 70º, ko nodrošina visas trauku mazgājamās mašīnas. Mazgājot piekaltušus netīrumus ar rokām, jārēķinās ar laika patēriņu, jo vispirms tie būs jāatmērcē. Tas nozīmē arī lielāku ūdens un trauku mazgājamā līdzekļa patēriņu.

  Elektroenerģijas patēriņu nosaka arī pareiza trauku izkārtošana. Modeļos, kuros ir divi atsevišķi nodalījumi, augšējā nodalījumā jāievieto vieglākie un trauslākie, bet apakšējā – lielākie un netīrākie trauki.

  Patiesība par ūdens patēriņu ir tāda, ka jaunākās paaudzes A klases modeļi var nomazgāt traukus pat piecos litros auksta ūdens. Mazgājot ar rokām, piemēram sešus trauku komplektus, tiek patērēti ap 25 litriem ūdens, ko trauku mazgājamā mašīna paveiks, iztērējot tikai 4–5 litrus ūdens.

  Trauku mazgājamajā mašīnā jāievieto tikai noskaloti trauki

  Arī šis mīts neatbilst patiesībai, tomēr pa pusei izēstu šķīvju ievietošana trauku mazgājamajā mašīnā nav pieļaujama, jo ēdienu paliekas var radīt nehigiēnisku vidi un aizķepināt filtrus. Pirms trauku ievietošanas ir jānotīra ēdiena atlikumi, bet trauki tik tiešām nav jāskalo.

  Kā jau tika minēts, traukus jāievieto pareizi. Bļodas un krūzes noteikti jāievieto ar dobo vietu uz leju, tātad otrādi, lai tās tiktu kārtīgi izskalotas un neapliktu ūdens. Informāciju par pareizu trauku ievietošanu trauku mazgājamajā mašīnā atradīsiet ierīces lietošanas instrukcijā.

  Mazgājot traukus ar rokām, tie ir tīrāki un mirdzošāki

  Mazgājot traukus ar rokām tiek izmantoti mazgāšanas sūkļi, kuros ar laiku sakrājas liels daudzums baktēriju. Patiesībā mazgāšanas sūkļi ir jāmaina ļoti bieži, nepietiek tikai ar to izskalošanu karstā ūdenī. Parēķiniet, cik izmaksās divi vai trīs jauni sūkļi nedēļā!

  Runājot par mirdzuma pakāpi, mazgājot ar rokām un žāvējot traukus, īpaši jau glāzes, istabas temperatūrā, grūti panākt tādu mirdzuma pakāpi, kā to nodrošina trauku mazgāšana un žāvēšana trauku mazgājamajā mašīnā. Tomēr nepieciešams pareizi izvēlēties mazgāšanas programmu un piemērotu mazgāšanas līdzekli.

  Padoms glāžu mazgāšanai. Ciets ūdens var glāzes padarīt nespodras, tādēļ, lai novērstu kaļķakmens nogulšņu veidošanos, jāizmanto reģenerācijas sāls vai līdzeklis ūdens mīkstināšanai.

  Trauku mazgājamā mašīna aizņem pārāk daudz vietas

  To, cik liela trauku mazgājamā mašīna ir nepieciešama, nosaka mazgājamo trauku daudzums. Ja ikdienā nepieciešams mazgāt daudz trauku, ieteicams izvēlēties platāko – 60 centimetrus plato ierīci, ja trauku ir mazāk, tad arī izmērs un trauku mazgājamās mašīnas ietilpība jāizvēlas mazāka.

  Savukārt to, cik daudz vietas aizņems ierīce, nosaka tās montāžas veids. Izvēloties uz galda novietojamo ierīci, tā patiešām aizņems daudz vietas, īpaši tad, ja virtuve nav liela. Mazām virtuvēm piemērota būs iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna, kuru var ievietot brīvajā vietā. Lielākās virtuvēs derēs arī brīvi stāvoša trauku mazgājamā mašīna, kuru var iekļaut kopējā interjerā.

  Visiem, kuri plāno virtuves remontu, varam ieteikt padomāt par tādas virtuves iekārtas iegādi, kurā trauku mazgājamā mašīna būtu ērti un viegli sasniedzama un ergonomiska.

  Trauku mazgājamās mašīnas ir ļoti dārgas

  Trauku mazgājamā mašīna, tāpat kā jebkura virtuves tehnikas ierīce, ir ilgtermiņa ieguldījums, kas atmaksājas laika gaitā. Parēķiniet, cik elektroenerģijas, ūdens un brīvā laika patērējat mazgājot traukus ar rokām! Piemēram, pēc mājas ballītes noteikti vieglāk būs ievietot traukus tiem paredzētā ierīcē. Laikam nevienam nepatīk mazgāt lielo trauku kalnu ar rokām…

  Trauku mazgājamās mašīnas cena ir atkarīgo no funkciju skaita, tādēļ vispirms jāizvērtē to nepieciešamība. Nākamais faktors ir zīmols. Izvēloties kādu no pazīstamākajiem zīmoliem, kā piemēram, Beko trauku mazgājamā mašīna, šāds pirkums var būt dārgāks par mazāk pazīstama zīmola modeli.

  Interneta veikalā 220.lv atradīsiet dažādu zīmolu trauku mazgājamo mašīnu modeļus. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas un parēķiniet ieguvumus, kādi būs pēc tās iegādes!

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+