• BENU Aptiekā gatavotas zāles – individuāla pieeja un ātrs rezultāts

  Reklāmraksts
  31. oktobris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Lai arī varētu likties – mūsdienu plašajā zāļu un citu līdzekļu klāstā viss jau ir pieejams gatavs, aptiekā pēc pasūtījuma gatavotas zāles un citi preparāti kļūst arvien pieprasītāki. Tā ir individuāla pieeja, pielāgotas devas un daudzi citi būtiski faktori, lai rastu vislabāko risinājumu ārstniecības procesā. Par to, kāpēc pasūtīt aptiekā gatavotas zāles un kādos gadījumos tās ir īpaši aktuālas, stāsta BENU Aptiekas farmaceite Elma Grīnhofa.

  Aptieka ar ilggadēju zāļu gatavošanas pieredzi

  Elma Grīnhofa ir viena no farmaceitēm, kas strādā BENU Aptiekā Rīgā, Stirnu ielā 39 k-1, un ikdienā gatavo zāles pēc pasūtījuma. Šī aptieka ir jau gadu desmitiem slavena ar zāļu gatavošanas tradīcijām un apkārtnes iedzīvotāju iecienīta. Aptiekas vēsture iestiepjas jau vairāk nekā 50 gadu garumā, un sākotnēji tā ir celta kā acu pilienu ražotne ar pavisam nelielu stūrīti, kur gatavoja arī zāles. Slēdzot acu pilienu ražotni, tika izveidota liela zāļu gatavošanas vieta, kur līdz pat mūsdienām zāles tiek gatavotas, ievērojot vissmalkākās nianses, gatavošanas tradīcijas, ar lielu rūpību un precizitāti pildot visus pasūtījumus!

  Kādas zāles visbiežāk gatavo aptiekā?

  Vispopulārākās individuālajā pagatavošanā ir zāles, ko izmanto dermatoloģijā – ziedes, krēmi, geli, suspensijas, šķīdumi, stāsta farmaceite. Aukstajā gadalaikā tie ir arī dažādi deguna pilieni. Pieprasītas ir arī bērniem domātas zāles un zāles, kurām ir piegādes pārtraukumi. Turklāt, ja ir pieejamas izejvielas, tad pēc ārsta izrakstītas receptes ir iespējams pagatavot visu! Protams, ņemot vērā vielu ķīmiskās īpašības un aktīvo vielu saderību.

  Kad individuāli gatavotas zāles ir īpaši aktuālas?

  1. Kad nepieciešams pielāgot devu vai pagatavot zāles, kas piemērotas bērniem. Jāņem vērā, ka rūpnieciski ražotās zālēs ir noteikta aktīvās vielas koncentrācija, taču zāļu gatavošana ļauj pielāgot tādu devu, kas ir piemērota katram pacientam, skaidro farmaceite. Tā, piemēram, lai arī rūpnieciski pieejamo zāļu klāsts ir liels, zāles, kas paredzētas bērniem, ir pieejamas diezgan maz. Zāļu gatavošana ir tā, kas palīdz izgatavot bērniem piemērotas zāles, atbilstošā koncentrācijā un pēc iespējas ērtākai lietošanai.
  2. Kad rūpnieciski gatavotas zāles izraisa alerģiju. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku cieš no dažādām alerģijām vai dažādu vielu nepanesības. Arī šajā gadījumā pēc ārsta izrakstītas receptes ir iespējams pagatavot zāles, neizmantojot alergēnu vai arī aizvietojot to ar tādas pašas darbības līdzekli, no kura pacientam nav nepatīkamu blakņu.
  3. Kad rūpnieciski gatavotas zāles nav pieejamas. Rūpnieciski ražotajām zālēm mēdz būt piegādes pārtraukumi, un, lai neatstātu pacientu bez terapijas, deficīta zāles var pagatavot pēc pasūtījuma aptiekā uz vietas. Visvairāk tas bija jūtams pagājušajā ziemā, kad bija liels pārtraukums antibiotiku suspensiju piegādēm, taču mēs tās varējām pagatavot, lai pacienti nepaliktu bez zālēm, stāsta farmaceite Elma Grīnhofa. Bieži gadās arī pārtraukumi dažādiem krēmiem un ziedēm – arī tos lielākoties var izgatavot aptiekā. Protams, mēdz būt gadījumi, kad ir pārtraukta gan rūpnieciski ražoto zāļu, gan zāļu gatavošanai nepieciešamo izejmateriālu piegāde – tādos gadījumos farmaceiti sazinās ar ārstu, lai rastu vislabāko un efektīvāko risinājumu.

  Visos gadījumos ļoti nozīmīga ir farmaceita un ārsta sadarbība, kas ļauj atrast vispiemērotāko individuālo risinājumu pacienta vajadzībām.

  Ātrs rezultāts!

  Individuāli risinājumi parasti prasa ilgāku laiku, taču zāļu gatavošanas gadījumā arī individuālais risinājums tiek piedāvāts ātri, lai ilgstoši neatstātu pacientu bez terapijas. Lielākoties BENU Aptiekā pasūtītas zāles tiek pagatavotas vienas dienas laikā un saņemšanai aptiekā Stirnu ielā 39 k-1 ir pieejamas jau tajā pašā vai nākamajā dienā. Citās BENU Aptiekās gan Rīgā, gan reģionos piegādes laiks var būt līdz 2–3 darba dienām. «Vienmēr brīdinām pacientu, ja pagatavošanas laiks būs ilgāks nekā viena diena un cenšamies atrast labāko risinājumu, lai pacients nepaliktu bez terapijas,» uzsver farmaceite.

  Zāles var pasūtīt un saņemt jebkurā BENU Aptiekā visā Latvijā! Izvēlies sev ērtāko BENU Aptieku te!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē