Rēzeknes, Balvu un Ludzas novada iedzīvotāji agrā rīta stundā saņēma šūnu apraides paziņojumu par gaisa telpas apdraudējumu. Iedzīvotāji tika aicināti meklēt patvērumu telpās, aizvērt logus un durvis, bet, pamanot zemu lidojošu aizdomīgu objektu, netuvoties tam un zvanīt 112.
Latvijas Gaisa spēki identificējuši ārvalsts bezpilota lidaparātu ielidošanu Latvijas gaisa telpā no Krievijas, un Latgalē nokrituši divi bezpilota lidaparāti. LTV apstiprināja Nacionālie bruņotie spēki. Ir atrasta viena bezpilota lidaparāta nokrišanas vieta, bet otra – nav identificēta. «Apdraudējuma laikā Latvijas teritorijā ielidoja vairāki droni, vairāki arī izlidoja,» šorīt raidījumam Rīta Panorāma apstiprinājis NBS Apvienotā štāba pārstāvis pulkvedis Māris Tūtins.
Latvijas teritorijā nokrituši 2 droni; izsludināts gaisa telpas apdraudējums Balvu, Ludzas un Rēzeknes novadā.
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) May 7, 2026
Plašāk: https://t.co/n2VKskaMxK pic.twitter.com/jlhIcOOwtH
Operatīvie dienesti naftas uzglabāšanas objektā Rēzeknē konstatējuši drona atlūzas. Policija norobežojusi skarto teritoriju un turpinās izmeklēšana. Ir bojāti četri naftas rezervuāri, kuros naftas produkti tobrīd neatradās. Vienam no rezervuāriem gruzdēja apšuvums 30 kvadrātmetru platībā, kas tika nodzēsts.
Notikuma vietā strādāja ugunsdzēsēji, Valsts plicija un Nacionālie bruņotie spēki. Ņemot vērā apdraudējumu, ceturtdien Rēzeknē un Rēzeknes novadā pieņemts lēmums atcelt mācību procesu visās izglītības iestādēs, bet Balvu novadā mācības notiks attālināti. Arī pašvaldības darbinieki strādās attālināti. Arī Rēzeknes novadā darba devēji tika aicināti pārskatīt nepieciešamību darbiniekiem strādāt klātienē.
Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 10. nodaļas Noziegumi pret valsti.




























































































































