Ko par Baha ziedu terapiju saka tradicionālās medicīnas ārsti?

Netradicionālā medicīna
Gundega Gauja
Gundega Gauja
16. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lai gan Baha ziedu terapija ir alternatīvās medicīnas metode, nereti to izmanto arī tradicionālās medicīnas ārsti. Kā viņi to vērtē?

Baha ziedu terapija nav ne aromterapija, ne fitoterapija. Abām pieminētajām metodēm kā izejviela ir augi, taču pagatavošanas veids – atšķirīgs. Piemēram, aromterapijā izspiež eļļas mehāniski. Baha ziedu esences iegūst ar saules metodi un vārīšanas metodi.

«Esmu lietojis pats un iesaku saviem pacientiem.»

Uģis Beķeris, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts: – Man kā rehabilitācijas ārstam bieži vien gadās situācijas, kad visi zināmie līdzekļi ir izmantoti un jāskatās, kādas vēl ir alternatīvas, lai mēģinātu palīdzēt cilvēkiem. Ar Baha ziediem man jau ir piecu gadu pieredze. Esmu tos lietojis pats un arī iesaku saviem pacientiem. Šī terapija strādā labi. Protams, ir diskusija, cik tajā ir placeboefekts jeb pašiedvesma, bet es redzu, ka – viss notiek. Varu ieteikt šos līdzekļus gadījumos, ko lielā medicīna sauc par psihosomatiskām saslimšanām – kad ir stress, bailes, trauksme, ir bijis kāds smags pārdzīvojums, smaga trauma, tuvinieka nāve. Tad jālieto konkrēti preparāti no Baha ziedu saraksta. Kādreiz cilvēks ir pārņemts ar pārlieku lielām rūpēm par saviem tuviniekiem, kas citus jau sāk apgrūtināt... Šādā situācijā Baha ziedi palīdz abām pusēm – gan tam, kam ir vēlēšanās pārlieku rūpēties, gan tiem, pār kuru galvām šīs rūpes nāk. Pēc terapijas cilvēku uztvere mainās un viņi var justies mierīgāk, līdzsvarotāk.

«Gatavoju pati!»

Zane Vīksna, pieaugušo un bērnu neiroloģe, neirosonoloģe: – Pēc pārliecības esmu holistiskā neiroloģe, cilvēku vērtēju kopumā un iedziļinos slimības iemeslos, nevis piedāvāju tikai simptomu maskēšanu ar zālēm.

Slimības cēlonim ļoti bieži ir arī emocionālā komponente, tad Baha ziedi lieliski palīdz.

Pacientus ar hroniskām sāpēm laika gaitā piemeklē depresija, bailes, bezcerība, bezizejas sajūta, nevēlēšanās aktīvi piedalīties ārstēšanā, problēmas darbā un ģimenē, domas par pašnāvību, veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi. Tas viss liek šķēršļus ārsta sekmīgai sadarbībai ar pacientu. Šāds ieildzis negatīvs emocionāls stāvoklis var būt citu slimību iemesls. Saviem pacientiem bieži iesaku jau gatavās Baha ziedu kombinācijas – piemēram, tā dēvēto glābējlīdzekli, piecu ziedu maisījumu. Tas der tiem, kuri ir ilgstoša stresa ietekmē, – ar galvassāpēm, emocionālu nestabilitāti, dusmu izvirdumiem, nespēju sevi kontrolēt un tam sekojošo nožēlu par savu impulsīvo rīcību, panikas lēkmēm, miega traucējumiem. Maisījums palīdz sevi harmonizēt bez smagiem ķīmiskiem  preparātiem. Veidoju arī individuālos ziedu maisījumu komplektus. Piemēram, tas palīdzēja gadījumā ar sarežģījumiem dzemdībās mātei un jaundzimušajam, kā arī ģimenes vecākajam bērnam, kuram brāļa ienākšana ģimenē bija psihoemocionāls pārdzīvojums.

Reakcija uz ziediem var būt dažāda – var nejust neko, var izmaiņas sajust uzreiz, var sekot simptomu pasliktinājums, pēc kā seko strauja uzlabošanās. Pacienti stāsta, ka guļ mierīgāk, vairs neizjūt bailes, trauksmi, mazinājušās neirozes, nervu tiki.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+