Ūā, ūā, ugunsdzēsēji klāt! Cerams, ka pietiekami ātri, lai paspētu nodzēst degošo māju. Taču glābēji ne vienmēr spēj laicīgi ierasties nelaimes vietā, pat neņemot vērā mirgojošās bākugunis un gaudojošo sirēnu. Iemesls bieži ir apjukuši autovadītāji, kuri nespēj (negrib vai neprot?) pabraukt malā tā, kā noteikts ceļu satiksmes noteikumos, kuri jāievēro visiem satiksmes dalībniekiem, arī velosipēdistiem un kājām gājējiem. Tas nemaz nav tik sarežģīti, un to lieliski parāda mūsu piemēri.
Lai dotu ceļu operatīvajam transportam, vadītājs drīkst pat pabraukt garām sarkanajam luksofora signālam, šķērsot nepārtrauktas līnijas vai nedaudz uzbraukt uz ietves.
Protams, šādās situācijās īpaši jāuzmanās, lai izvairīšanās manevra laikā nevienam nekaitētu. Ja steidzama ceļa atbrīvošana var radīt briesmas kādam citam, operatīvajam transportam tomēr uz mirkli jāpiebremzē. Svarīgi: nevērojiet tikai operatīvā transporta vadītāja reakciju, bet paturiet acīs arī pārējos satiksmes dalībniekus. Lai vispār sadzirdētu skaņas signālu, neslēdziet radio savā automašīnā pārāk skaļi.
Kā pareizi rīkoties, ja tuvojas operatīvais transports:
1. situācija
Citi lasa
Kājāmgājēji uz pārejas: arī viņiem jāievēro operatīvais transports un tas jāpalaiž.
2. situācija
Bākugunis pretimbraucošā blakus joslā: pabraukt malā uz abām pusēm.
3. situācija
Uz trīs joslu ielas: izveidot eju starp apdzīšanas un vidējo joslu.
4. situācija
Operatīvais transports pretimbraucošā virzienā tajā pašā joslā: nobraukt uz labo malu, pašam nebraukt pretējā joslā.
5. situācija
Bākugunis no aizmugures: apstāšanās nav obligāta, labāk uzmanīgi dodiet ceļu.
6. situācija
Operatīvais transports krustojumā ar luksoforu: automobiļiem jāapstājas arī, ja deg zaļā gaisma. Dodot ceļu operatīvajam transportlīdzeklim, drīkst pat pabraukt garām sarkanajam luksofora signālam un apstāties tā, lai operatīvais transports varētu izbraukt, kā arī drīkst šķērsot nepārtrauktās līnijas.