Pāris, kas bija precējies divus gadus, 2025. gadā noslēdza šķiršanās līgumu pēc abpusējas vienošanās. Saskaņā ar Turcijas ģimenes tiesas apstiprināto vienošanos Bugra atstāja savus kaķus savai bijušajai sievai Ezgi, bet piekrita kompensēt to uzturēšanu 10 gadus. Maksājumi tikšot indeksēti katru gadu atbilstoši inflācijai.
Pēc turku žurnālistu teiktā, Bugra arī samaksās 550 000 liru (11 000 eiro) kompensācijā savai bijušajai sievai. Tomēr tieši punkts par kaķiem piesaistīja starptautisko juristu un sabiedrības uzmanību. Dokumentā norādīts, ka bijušais vīrs apņemas ik pēc trim mēnešiem pārskaitīt 10 000 liru barībai, veterinārajai aprūpei un dzīvnieku aprūpei. Turklāt summa katru gadu palielināsies atbilstoši inflācijas līmenim un maksājumi tiks pārtraukti tikai pēc dzīvnieku nāves.
Komentējot lēmumu, Turcijas juriste Ailina Esra Erena norādīja, ka šo lietu var uzskatīt par paraugu, jo tā ir pirmā reize, kad mājdzīvnieku izdevumi ir noteikti laulības līgumā gandrīz kā uzturlīdzekļi. «Šī nav klasiska uzturlīdzekļu maksāšana. Saskaņā ar likumu uzturlīdzekļus var pieprasīt tikai laulātie vai bērni, taču šajā gadījumā vīrietis brīvprātīgi apņēmās piedalīties dzīvnieku, kurus pāris uzskatīja par kopīgu īpašumu, izdevumu segšanā,» uzsvēra juriste.
Viņa arī piebilda, ka galvenais juridiskais aspekts ir elektroniskās mikroshēmas klātbūtne, kas apstiprina dzīvnieka īpašumtiesības. Ja mikroshēma ir reģistrēta uz viena no laulāto vārda, šis laulātais ir atbildīgs par dzīvnieku un tā aprūpi. Šajā situācijā kaķi palika pie bijušās sievas, kas arī noteica tiesas lēmumu. Pēc juristes teiktā, šādi protokoli varētu veidot pamatu turpmākai juridiskajai praksei, kas regulētu mājdzīvnieku likteni šķiršanās lietās.




































































































































