• Latvijā atkal plosās Covid-19. Krietni pieaug stacionēto un mirošo skaits

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  2. novembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Aizvadītajā nedēļā, no 23. līdz 29.oktobrim, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir palielinājies par 53,3%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

  Kopumā nedēļas laikā veikti 486 testi, kas ir par 30,3% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pozitīvo testu īpatsvars bija 28,4%, kas ir par 4,3% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

  Aizvadītajā nedēļā stacionēti 154 pacienti ar Covid-19 infekciju – iepriekš tādu bija 87, reģistrēti 11 nāves gadījumi Covid-19 pacientiem, kamēr nedēļu iepriekš – seši.

  SPKC informē, ka saņemti jaunākie dati no notekūdeņu monitoringa, kur redzams, ka vairākās pilsētās novērojams straujš pieaugumu EG.5 jeb «Eris» paveida klātbūtnei.

  Savukārt vidējā gripas izplatības intensitāte nedaudz mazinājusies. Ģimenes ārstu praksēs reģistrēti astoņi klīniskie gripas gadījumi jeb vidēji 11,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekš bija 8,6 uz 100 000 iedzīvotājiem. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 27 gripas gadījumi, lielākā gripas intensitāte reģistrēta līdz četru gadu vecumam.

  Pagājušajā nedēļā informācija par pacientu skaitu, kas vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos (AAEI), saņemta no 41 ģimenes ārstu prakses.

  Pacientu īpatsvars ar elpceļu infekcijām saglabājas iepriekšējās nedēļas līmenī, proti 20% no kopējā pacientu skaita, kas vērsušies ambulatorajās iestādēs.

  Ar AAEI simptomiem kopā bija vērsušies 819 pacienti jeb vidēji 1153,6 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstāka saslimstība ar AAEI reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

  Eiropas Savienības reģiona valstīs gripas izplatība saglabājas starpsezonu līmenī. Kopumā AAEI sastopamības biežums sabiedrībā bija šajā gadalaikā paredzētajā līmenī lielākajā daļā valstu.

  Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks.

  Šajā sezonā pret gripu ar valsts apmaksāto vakcīnu ir vakcinējušies 44 266 iedzīvotāji, bet pret Covid-19 vakcinējušies 7 603 iedzīvotāji.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē