78 gadu vecumā Austrālijā mūžībā aizgājis peldēšanas leģenda Jānis Konrāds

In memoriam
Līga Stirna
Līga Stirna
26. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Jānis Konrāds
Foto: Harry Pot/Anefo
Jānis Konrāds
78 gadu vecumā mūžībā aizgājis Austrālijas peldēšanas leģenda, latviešu izcelsmes olimpiskais čempions Jānis Konrāds, vēsta vietējie mediji.

Jānis (Džons) Konrāds dzimis 1942. gada 21. maijā Rīgā, bet 1944. gadā kopā ar vecākiem un divām māsām emigrēja sākotnēji uz Vāciju, kur nodzīvoja līdz 1949. gadam, tad pārcēlās uz Austrāliju, jo tik kuplai ģimenei ASV atteica iebraukšanu.

Austrālijā Konrāds sāka profesionāli nodarboties ar sportu 50. gadu beigās kļuva par vienu no spožākajām peldēšanas zvaigznēm ne tikai valstī, bet visā pasaulē – vēl līdz 15 gadu vecuma sasniegšanai viņš 26 reizes laboja pasaules rekordus 200 un 1500 m distancēs. Līdz 1959. gadam Konrāds bija labojis pilnīgi visus Austrālijas rekordus peldēšanā brīvajā stilā.

1960. gada olimpiskajās spēlēs Romā Jānis Konrāds, pārstāvot Austrāliju, kļuva par olimpisko čempionu peldēšanās 1500 m distancē. Kopumā šajās spēlēs viņš ieguva trīs olimpiskās medaļas.

Pēc aiziešanas no sporta Jānis Konrāds strādāja par treneri, pirms kļuva par kosmētikas giganta L’Oreal reģionālo direktoru.

1985. gadā Jāni Konrādu uzņēma Austrālijas sporta Slavas zālē.

“Viņš bija cienīgs Slavas zāles dalībnieks, ar ekstravagantu humora izjūtu apveltīts cilvēks, kurš atstājis lielu ietekmi uz pasaules sportu,” saka Austrālijas sporta Slavas zāles priekšsēdētajs Džons Bertrāns.

Ar peldēšanu Jānis Konrāds sāka nodarboties jau agrā bērnībā, jo slimoja ar poliomielītu, un viņa tēvs nolēma, ka šis sporta veids labvēlīgi ietekmēs dēla veselību.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+