Visticamāk, tas ir labdabīgs ādas veidojums papiloma, nevis kārpa. Precīzi to pateiks dermatologs klātienē un, ja būs nepieciešams, veiks papildu izmeklējumu ar dermatoskopu.
Papilomas mēdz augt lielākas, nokarāties pār plakstiņu un var traucēt redzi, tāpēc labāk jau laikus pierakstīties pie ādas ārsta.
Jo mazāks būs veidojums un jo ātrāk to noņems, jo mazāk sāpēs. Ķirurgs šajā gadījumā diez vai ar to nodarbosies.
Metodes papilomas noņemšanai ir dažādas – ar lāzeru, elektrokoagulāciju un šķidro slāpekli. No procedūras nevajag baidīties, jo ir veidi, kā pasargāt aci, lai to neapdraudētu. Aizsardzības pasākumi atkarīgi no tā, ar kādu metodi veidojumu likvidē.
Piemēram, ja to dara ar lāzeru, izmantojam intraokulāras jeb acī ieliekamas lēcas, kas pasargā aci.
Tā mums, dermatologiem, kas ar papilomu noņemšanu nodarbojas, ir ikdiena, taču ne visi ādas ārsti strādā ar nosauktajām metodēm, to var noskaidrot, piezvanot uz medicīnas iestādes reģistratūru.
Lai procedūra būtu mazāk sāpīga, iespējams mazināt sāpes, uzklājot anestezējošu krēmu. Arī par to vajag vienoties ar reģistratūras darbinieku, un šajā gadījumā vajadzēs atnākt mazliet agrāk, lai anestezējošo krēmu uzklātu.
Pēc šīm procedūrām aptuveni mēnesi nav vēlams uzturēties saulē, lai neveidotos ādas pigmentācija.
Tāpēc labāk tās veikt rudenī vai ziemā, kad saule ir mazāk aktīva. Pēc papilomas likvidācijas paliek maza krevelīte, kura pēc pāris nedēļām nokrīt, un – viss.
Procedūras izmaksas katrā klīnikā atšķiras, cenas būs jānoskaidro klīnikas reģistratūrā. Lāzera procedūra maksā vidēji 50–100 eiro, papilomas noņemšana ar šķidro slāpekli – 10–30 eiro, elektrokoagulācijas procedūra – 20–40 eiro.