• Šobrīd

  weather img

  Rīga +4°C Mākoņains, D vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Ātrā palīdzība ieguvusi jaunus un īpaši aprīkotus apvidus auto

  NMPD
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  25. marts, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: NMPD Facebook
  Ārstu speciālistu brigādēm iegādātas divas jaunas, speciāli aprīkotas automašīnas. Īpaši sarežģītās situācijās palīgā citiem NMPD mediķiem ar tām dosies abas Rīgā izvietotās speciālās brigādes, kurām izsaukumu intensitāte ir vislielākā un kuras pie pacientiem dodas ne tikai galvaspilsētā, bet bieži vien uz novadiem līdz pat 100 kilometru attālumā no Rīgas un nepieciešamības gadījumā arī vēl tālāk.

  Ārsta speciālista brigādes ir viens no dienesta īpašajiem resursiem. Uz izsaukumiem tajās dodas pieredzējis reanimatologs anesteziologs vai neatliekamās medicīnas ārsts kopā ar ārsta palīgu, kurš vienlaikus ir arī autovadītājs. Šo brigādi nevar izsaukt pats pacients. To piesaista mediķi, kuri jau strādā izsaukuma vietā, vai to uz notikuma vietu nosūta dispečercentrs, ja ir noticis negadījums ar daudz cietušajiem.

  Atšķirībā no ierastajām brigādēm, kuras izsaukumos dodas ar lielajiem operatīvajiem medicīniskajiem transportlīdzekļiem, šī brigāde pārvietojas ar vieglo auto un pacientus tajā nepārved. Ārstu speciālistu brigāde strādā notikuma vietā, stabilizējot kritiskā stāvoklī esošus pacientus.

  Ārsta speciālista brigādes vadītājs reanimatologs anesteziologs Viktors Gorovenko: „Infarkts, insults, smagas traumas, avārijas ar daudz cietušajiem – tie ir izsaukumi, kad visbiežāk nepieciešama mūsu palīdzība. Nodrošinot atbalstu ārstu palīgu brigādēm, pandēmijas apstākļos steidzam arī pie ļoti smagi slimiem Covid-19 pacientiem.

  Seniori, cilvēki spēka gados, arī bērni ir mūsu pacienti, bet izsaukuma vietas, kurp mums jānokļūst, ir visdažādākās.

  Mūsu pacienti nav tikai Rīgā. Bieži vien cietušajiem palīdzību nākas sniegt arī mežā, pļavas vidū vai pludmalē, tāpēc ar jaunajiem operatīvajiem transportlīdzekļiem nokļūšana izsaukuma vietā būs daudz ērtāka.

  Arī auto specifiskā izbūve un ietilpība dod daudz priekšrocību strādāt ērtāk un operatīvāk.”

  Ārsts Viktors Gorovenko ir viens no tiem mediķiem, kurš kopā ar dienesta transporta ekspertu Arti Bergu piedalījās ārstu speciālistu brigādes transportlīdzekļa specifikācijas izveidē. Automašīnas pēc dienesta mediķu ieteikumiem izbūvētas un pielāgotas operatīvā dienesta vajadzībām. Salīdzinot ar iepriekš ārstu speciālistu rīcībā esošajiem transportlīdzekļiem, jaunie auto ir augstāki, uz ceļa pamanāmāki, ar tiem vieglāk pārvietoties pa dubļiem, smiltīm, uzbraukt uz augstām ceļa apmalēm.

  Jaunā transportlīdzekļa aizmugurē ir ietilpīgs nodalījums ar iebūvētu apsildāmu konteineru dzīvību glābjošajam aprīkojumam.

  Tajā izveidotas divas liela izmēra ērti izvelkamas atvilktnes, kurās pārskatāmi izvietots šis mediķu darbam nepieciešamais aprīkojums. Speciāla aprīkojuma konteinera esamība palielina sēdvietu skaitu auto salonā, kas dos iespēju veiksmīgāk organizēt jauno kolēģu apmācību, dodoties līdzi izsaukumos.

  Paldies par darbu jaunā auto izstrādē sakām arī auto vadītājam un ārsta palīgam Ervīnam Šmatčenko, ārstiem Aigaram Kairišam un Kristianam Galanderam.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+