• Cilvēki satriekti par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete

  Medicīna
  Estere Jansone
  17. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Alīna Ansone
  Foto: No privāta arhīva
  Alīna Ansone
  Par jaunas sievietes atstāšanu bezsamaņas stāvoklī un palīdzības nesniegšanu Zemgales rajona tiesa piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu bijušajam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta palīgam, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

  Kādās kāzu svinībās dzīrotāji vienu no viesiem – 31 gadus veco Alīnu Ansoni – atraduši guļam zemē bezsamaņas stāvoklī. Iespējams, sieviete bija pakritusi. Tika izsaukta NMPD. Atbrauca brigāde no Kauguriem. Ārsta palīgs Gints Vaits ieteica cietušo apguldīt, bet uz slimnīcu neveda. Kad nākamajā dienā cita NMPD brigāde

  Ansoni tomēr aizveda uz slimnīcu, viņas dzīvību vairs glābt neizdevās – sievietei bija iestājusies smadzeņu nāve.

  Mirušās Ansones orgāni tika ziedoti citiem cilvēkiem, savukārt Vaitu atlaida no darba.

  Kā vēstīja LTV, par medicīniskās palīdzības nesniegšanu cietušajai tagad Zemgales rajona tiesa Vaitam piespriedusi vienu gadu ilgu brīvības atņemšanu nosacīti un četru gadu liegumu nodarboties ar ārstniecību.

  Vaits tiesā savu vainu atzinis daļēji, lai gan LTV viņš sacīja, ka vainu neatzīst nemaz, jo nezinot, kā cietusī satraumējusies. Bijušais mediķis apgalvoja, ka tad, kad ieradies uz izsaukumu, sievietei neesot bijis traumas pazīmju. Pēc Zemgales rajona tiesas tiesneses Ligitas Sprigules atstāstītā, Vaits tiesas procesā izteicis minējumu,

  ka varbūt jau pēc mediķu aizbraukšanas cietušās radinieki nesuši viņu uz gultu un paši nometuši zemē.

  Tiesa atzinusi par iespējamu apsūdzētajam noteikt nosacītu sodu, jo gūta pārliecība, ka turpmāk viņš neizdarīs noziedzīgus nodarījumus, turklāt Vaits nav iepriekš sodīts. Arī Rietumzemgales prokuratūras prokurore Daiga Vāciete uzskatījusi par iespējamu apsūdzētajam noteikt nosacītu sodu.

  NMPD direktore Liene Cipule «Panorāmai» komentēja, ka konkrētais izsaukums, pēc kura mira jaunā sieviete, bijis bezprecedenta gadījums.

  «Tā nebija medicīniska kļūda, bet nolaidīga attieksme, un tas ir jāvērtē tiesā!»

  pauda Cipule.

  Tiesas spriedumu vēl varēs pārsūdzēt. Prokurore to nedarīs, bet mirušās sievietes māte vēl nav izlēmusi.

  Sociālajos tīklos ir aizsākusies asa diskusija – vai šāds soda apmērs ir adekvāts ārstam, kura nolaidības dēļ ir bojā gājis jauns, veselīgs cilvēks? Žurnāliste Ieva Alberte vaicā – «Vai Vaits ir pelnījis tik niecīgu sodu?» Savukārt citi diskusijas dalībnieki min, ka ārstam liegums strādāt ir lielāks sods par sēdēšanu cietumā. Citi apgalvo, ka Latvijā lielāku soda mēru nevarēja gaidīt – te soda mērķis nav atriebība.  

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē