• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, Z/ZR vējš, 2.57 m/s

  Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām Bunkus slepkavības lietā

  Kriminālziņas
  Ziņu aģentūra LETA
  28. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Mārtiņš Bunkus
  Foto: F64
  Mārtiņš Bunkus
  Valsts policija rosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā, aģentūru LETA informēja policijā.

  Izmeklēšanas laikā policija guvusi un nostiprinājusi pierādījumus, kas ļāvuši kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzīt četras personas – trīs Latvijas un vienu Krievijas pilsoni. Izmeklēšanas laikā ir gūta skaidra aina par nozieguma apstākļiem un iesaistītajām personām, tostarp lomu sadali – no pasūtītāja līdz slepkavības organizatoram un izpildītājam. Lieta apkopota 121 sējumā.

  Kriminālprocess kvalificēts pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem par dažādiem krimināli sodāmiem nodarījumiem, kas personām inkriminēti atbilstoši nodarījumiem.

  1974.gadā dzimušu personu rosināts apsūdzēt pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, munīcijas nelikumīgu apriti un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir Krievijas pilsonis.

  1961.gadā dzimušu personu rosināts apsūdzēt par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, slepkavības uzkūdīšanu un atbalstīšanu. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir Aleksandrs Babenko.

  Pret 1953.gada dzimušu personu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavības uzkūdīšanu un slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir uzņēmējs Mihails Uļmans.

  Savukārt pret 1970.gada dzimušu personu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir Arkādijs Judins. TV3 raidījums «Nekā personīga» iepriekš ziņoja, ka Judins ir pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados dibinātas firmas «A.V.V.» līdzīpašnieks. Uzņēmuma prezidents tajā ilgus gadus bijis kādreiz ietekmīgā Ivana Haritonova grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins. Pēc neoficiālām ziņām, Judins pēdējos gados bijis Vaļagina miesassargs un šoferis.

  Trim aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. LETA jau rakstīja, ka Judins šoruden atbrīvots no apcietinājuma pēc pāris mēnešu pavadīšanas cietumā.

  Papildus šim kriminālprocesam pieņemts lēmums par vēl divu jaunu kriminālprocesu sākšanu: vienu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, organizētā grupā, attiecībā pret 1970.gadā dzimušo personu, un otru – par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā attiecībā pret 1961. un 1953.gadā dzimušām personām. Izmeklēšana izdalītajos kriminālprocesos patlaban turpinās.

  Maksātnespējas administratora slepkavības izmeklēšanā būtiska nozīme bija arī starptautiskajai sadarbībai, tostarp, gan īstenojot informācijas apmaiņu un ieguvi uz izmeklēšanu interesējošiem jautājumiem no vairākām citām valstīm, gan organizējot speciālas starptautiskas izmeklēšanas darba grupas, arī ar «Europol» atbalstu, norādīja policijā.

  Ņemot vērā, ka policija vairs nav procesa virzītājs un kriminālprocess vēl jānoved līdz notiesājošam spriedumam, policija vēl nevar publiski sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem un noskaidroto notikušā gaitu.

  Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūru LETA informēja, ka lieta saņemta 24.novembrī un prokuroram desmit dienu laikā jāpieņem lēmums par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

  Līdz ko būs iespējams, sabiedrība tiks plašāk informēta par šo lietu.

  Jau ziņots, ka Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

  Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru uzņēmuma SIA «Rego Trade» maksātnespējas lietā. Bunkus kā «Rego Trade» maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk nekā vienu miljonu eiro.

  Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+