• Aicina palielināt ar nodokli neapliekamo minimumu pensionāriem

  Nodokļi
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  19. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Latvijas senioru kopienu apvienība (LSKA) aicina paaugstināt ar nodokli neapliekamo ienākumu minimumu pensionāriem līdz 600 eiro, informē LSKA struktūrvienības Senioru saeima vadītāja Barba Girgensone.

  Viņa uzsver, ka lielākā daļa pensionāru pieder sabiedrības mazturīgākajam slānim un joprojām ir pakļauti nabadzības riskam. Kā liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati, šā gada jūnijā vidējā vecuma pensija visās vecuma grupās Latvija bija 530 eiro.

  «Pensionāriem būtisks ir katrs eiro. Tā kā pensija ir ienākums, kas apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru ietur no kopējās summas (pensijas un piemaksas), bet ar nodokli neapliek 500 eiro (pensionāra neapliekamo minimumu), lietderīgi būtu noteikt ar nodokli neapliekamo summu 600 eiro apmērā. Tas kaut vai nelielā mērā atbilstu arī no 2024. gada noteiktajai minimālajai algai – 700 eiro mēnesī,» norāda Girgensone.

  Ierosinājumu paaugstināt neapliekamo minimumu līdz 600 eiro mēnesī Senioru saeima nosūtījusi Labklājības ministrijai.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē