LTV: Vakcinācijas projekta biroja izveidotā rinda nestrādā – to iespējams apiet

Vakcinācija
Ziņu aģentūra LETA
19. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Vakcinācijas projekta biroja izveidotā rinda vietnē manavakcina.lv nestrādā, jo, to apejot pie vakcīnas pret Covid-19 var tikt ātrāk, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums Panorāma.

Poti pret Covid-19 gaida desmitiem tūkstošu Latvijas senioru, savukārt 95 pie pirmās devas jau ir tikuši, negaidot kopējā rindā.

Turklāt pie Covid-19 potēm izdevies tikt arī diviem operatīvo dienestu darbiniekiem, kādam izglītības iestādes darbiniekam un arī vienam cilvēkam «pēc paša vēlēšanās», vēsta LTV.

To, ka pie vakcīnas var tikt ātrāk mikroblogošanas vietnē Twitter piektdien ierakstīja Valsts prezidenta padomniece Ieva Ilvesa. Viņai izdevies pieteikt mammu vakcīnai pret Covid-19 uz nākamo pirmdienu, turklāt varēšot pat izvēlēties, kādu vakcīnu potēt.

 

Ar līdzīgiem ierakstiem par iespēju pieteikt seniorus bez piepūles un ilgas rindā gaidīšanas Twitter rakstīja arī citi cilvēki.

LTV pārliecinājās, ka, sazvanot Bērnu slimnīcas zvanu centru, ir iespējams pieteikt vakcīnai seniorus, kuri sasnieguši vismaz 70 gadu vecumu. Pirmdien jau visi vakcinācijas laiki bija aizņemti, bet otrdien palicis brīvs pats rīts.

Iespēju izvēlēties vakcīnu gan tur noliedza, sakot, ka slimnīcā ir tikai AstraZeneca vakcīnām pieraksts, citu vakcīnu vairs neesot.

Uz jautājumu, vai pieteikšanās vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 netraucē pieteikties slimnīcā pa taisno, centrā norādīja: «Ja zvanīs no turienes, jūs jau varēsiet teikt, ka esat vakcinēti».

Panorāma secina, ka rindā pa priekšu var tikt, negaidot Vakcinācijas projekta biroja komandas uzaicinājumu un rinda portālā manavakcīna.lv vai pa tālruni 8989 realitātē nestrādā.

Arī Pensionāru federācijai ziņas par jau vakcinētiem senioriem ir pārsteigums. Jo biedri, kas iepriekš pieteikušies, vakcīnu vēl tikai gaida.

«Iespējams, cienījamam ministra kungam tad ir jāuzvaicā jaunajam birojam. Vismaz man nav zināms, ka vecumā 70+ kāds jau būtu saņēmis vakcīnu. Nezinu. Varbūt galvaspilsētā,» atzina Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Vakcinācijas projekta birojā par iespēju pieteikties vakcinācijai ātrāk, nekā pienākusi katra kārta, esot informēti.

Bet tie drīzāk esot izņēmuma gadījumi.

Vakcīnu apjoms nav bezizmēra liels un to cilvēku, kas rindā pieteikušies vieni no pirmajiem, uzrunāšana drīzumā sākšoties.

«Mēs nākamnedēļ sākam senioru vakcinācijas procesu gan tiem, kas ir pieteikušies pie saviem ģimenes ārstiem, gan sarakstā, kas ir manavakcīna.lv. Arī šie iedzīvotāji saņems informāciju par vakcīnu procesu un par vietu, kur viņiem ir vakcinācijas process paredzēts. Un es varu arī garantēt, ka nav mērķis veidot kaut kādu mazo pieteikšanās rindu," LTV apgalvoja Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

Kā vēsta Panorāma, bažas par vakcīnu potēšanas plānošanas grafiku un rindas caurspīdīgumu rodas arī  apskatot Nacionālā veselības dienesta datus. Tie rādot, ka starp vakcinētajām personām ir arī divi operatīvo dienestu darbinieki, kāds cilvēks «pēc paša vēlēšanās» un arī viens izglītības iestādes darbinieks.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+