• FOTO: Atgriežas iemīļotā izrāde Tobāgo! Dreģi, Briķi un citas zvaigznes sagaida ar ovācijām

  Izrāde
  Estere Jansone
  28. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Ieva Romaško
  Pēc septiņu gadu gara pārtraukuma, atgriežas tautā iemīļotā izrāde «Tobāgo!».

  Atzīmējot vairāk nekā divdesmit gadus kopš Ulda Marhileviča un Māras Zālītes skatītāju mīlestību iemantojušās dziesmuspēles «Tobāgo!» pirmizrādes Dailes teātrī un septiņus gadus, kopš atjaunotā izrāde apceļoja Latviju, šovasar izrāde atkal dodas pie skatītājiem, turklāt – ar atjaunotu aktieru sastāvu. Atjaunotā pirmizrāde notika pagājušās nedēļas nogalē Salaspilī, izpelnoties skatītāju stāvovācijas.

  Lomās: Andrejs Vītols, kuģu būvētājs no Ventspils – Mārcis Maņjakovs; Ieva Pakalniņa, Andreja Līgava – Aija Dzērve; Sīmanis Zaķītis, buru audējs no Piltenes – Varis Vētra; Līna Zaķītis, viņa sieva – Katrīne Pasternaka vai Daiga Gaismiņa; Lulla Zaķītis, viņu meita – Dita Lūriņa; Ģierts Kore, zvanu kalējs no Puzes – Artis Robežnieks; Amālija Kore, viņa sieva – Indra Briķe vai Akvelīna Līvmane; Vilis Olektiņš, zemnieks no Popes – Juris Kalniņš; Grieta Olektiņa, viņa sieva – Olga Dreģe; Kornēlijs Hansens, holandiešu jūrnieks – Edgars Pujāts; Lilija, krogusmeita, Hansena mīļotā – Madara Botmane; Akeravana, avaraki indiāņu karalis un Piektdienis – Rūdolfs Cīrulis; Robinsons Krūzo – Juris Strenga. Atjaunojuma režisors – Juris Kalniņš.

  … Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni un nosaka gaisotni visā Eiropā. Lielākā daļa Eiropas valstu ir parādā mazajai Kurzemei. Hercoga Jēkaba sapņi sniedzas daudz tālāk par Eiropu. «Man jāiegūst pasaule!», un 80 ģimenes tiek nosūtītas pāri Atlantijas okeānam uz Tobāgo! Tas ir stāsts par lieliem, skaistiem sapņiem, kuri diemžēl mēdz arī nepiepildīties, bet bez kuriem nevar dzīvot. Par cerībām un vilšanos, par mīlestību un nāvi, visbeidzot par kādu ārkārtīgi nozīmīgu lappusi Latvijas vēsturē.

  Nākamās «Tobāgo!» izrādes notiks:

  21.jūlijā plkst.20 Liepājas koncertdārzā «Pūt, vējiņi!»

  16.augustā plkst.19 Saulkrastu brīvdabas estrādē

  17.augustā plkst.18 Gulbenes novada Litenes estrādē

  18.augustā plkst.16 Siguldas pilsdrupu estrādē

  24.augustā plkst.18 Skrundas pilskalna estrādē

  16.oktobrī plkst.19 VEF Kultūras pilī

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē