Kā auto maina mūsu raksturu — salīdzinām Porsche Panamera, Škoda Yeti un Toyota Prius

Aizraujoši
Auto Bild
Auto Bild
11. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Automašīnas veido savu īpašnieku raksturu. Panamera mēs brīnumaini kļūstam par citu cilvēku, nekā sēžot pie Prius vai Yeti stūres. Kādēļ tā notiek? Bernhards Šmits nolēma šīs pārvērtības izmēģināt uz savas ādas.

Parasti man izbraukumi dabā patīk, bet vienreiz tas izvērtās pagalam nejauki – kad noparkoju savu Rolls-Royce kempinga laukumā. Suņubūdas izmēra teltis, gāzes plītiņa, ceļš uz maksas dušu jāmēro gumijas čībās. Īsta šķēršļu trase. No otras puses, man patīk arī greznas viesnīcas, izņemot… to vienu reizi, kad piebraucu pie savas greznās naktsmītnes raibā Citroën pīlē. Daži teiks, ka tas ir stilīgi, taču man no kauna aizrāvās elpa un trīcēja rokas. Un kādēļ tas viss?

Jo tu esi tas, kas tev mugurā, bet automašīna, ar kuru tu brauc, ļoti klaji simbolizē tavas vērtības.

Un nu Porsche Panamera, Škoda Yeti un Toyota Prius tiek izmēģināti uz savas ādas – cits pēc cita, pilnīgi normālās ikdienas situācijās. Es vienmēr esmu domājis, ka es esmu es. Taču izrādās, ka es esmu īsts hameleons. Smadzenes pavisam mīkstas, viegli veidojamas. Es droši tā varu teikt, jo zinu, ka neesmu tāds vienīgais. Automašīnas ir to konstruktoru materializētā apziņa, viņu vēstījumi no visām pusēm mums uzbāžas tik ilgi, kamēr mēs kļūstam par marionetēm.

 Automašīnas nepārtraukti mums čukst ausī savas patiesības: par caursišanas spēju un pārākumu (Panamera), par atslābināšanos un labiem darbiem (Prius), par nevērību un nenopietnību (Yeti).

Tie izaicina mūsu tumšās un gaišās puses, no pitbulterjera līdz miera balodim. Prius šajā ziņā ir pavisam īpašs masu psiholoģijas fenomens, un es brīnos, kā es pēkšņi sāku braukt. «Lūdzu, tikai pēc jums, nav problēmu, man ir daudz laika», es domāju, kad man pa priekšu vilcinādamies, taču nepacietīgi mēģina iespraukties SLK. Gāzi grīdā? Muļķības, es taču neesmu kaut kāds puskoka lēcējs, neiešu celt troksni, nabaga cilvēki, kuriem te jādzīvo… «Gribat te iebraukt blakus joslā? Bet lūdzu, vienmēr laipni.» Varbūt man šodien pat izdosies iekļauties četros litros degvielas uz 100 km, varbūt pat mazāk.

Nākamā lapa

Nākamais: Porsche Panamera

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+