Volkswagen Multivan T6.1 pirmais testa brauciens

Pirmais brauciens
Toms Timoško
Toms Timoško
18. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Toms Timoško
Volkswagen busiņš savu piedzīvojumu sāka 1950. gadā, pirmajai paaudzei pasaulē kļūstot atpazīstamai kā hipiju auto. Tagad brīvību un psihodēlisko roku alkstošie puķu bērni sastopami retāk un līdzi laikam gājis arī VW komercbusiņš, kļūstot par moderno tehnoloģiju kultūras piemēru. Brīvība un ceļojumu gars nekur nav pazudis arī atjauninātajā sestās paaudzes Multivan!

Būdams viens no ietekmīgākajiem auto koncerniem pasaulē, Volkswagen savu popularitāti iemantojis ar vairākiem atslēgas modeļiem. Viens no tiem bija VW Beetle, mīlīgajai vabolītei kļūstot par pasaulē visvairāk pārdoto auto. Kamēr ideja par izmēros kompaktā tautas auto izveidi radās laikā, kad tikai viens no 50 vāciešiem varēja atļauties auto, 1950. gadu sākumā no rūpnīcas izripoja apaļīgais Bully, kas mainīja to, kā mēs uztveram ceļošanu ar auto.

Pēc ražošanas uzsākšanas 50. gados, laika gaitā Volkswagen busiņš ieguva dažādas iesaukas, visbagātīgāko vārdu kolekciju savācot tieši pirmās paaudzes modelim. Kamēr Amerikā to dēvēja par hipiju auto, Portugālē apaļīgo busiņu dēvēja par maizes klaipu vai rudzu maizīti, kā tas notika Dānijā. Šis dizains kļuva tik ikonisks, ka, izstrādājot elektrisko ID Buzz, Volkswagen atgriezās pie apaļīgajām virsbūves formām, visai nepārprotami atgādinot par cilts vecvectēvu. T6.1 ir šo divu leģendu krustcelēs.

Testa turpinājums (pēc reklāmas):

Nākamā lapa

Nākamais: Dizains & praktiskums

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+