5 ieteikumi, kā veiksmīgāk pārvarēt ceļa bedres

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
8. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Pavasara sākumā kūstošais sniegs atklāj ne vienu vien bedri ceļa segumā. Autovadītājiem ieteicams no bedrēm izvairīties, tomēr ne vienmēr tas izdodas. Taču vadītājs var mazināt automašīnas sabojāšanas risku, piemēram, pirms iebraukšanas bedrē samazinot ātrumu vai pareizi noregulējot riteņus.

Martā, kad no ielām un ceļiem nokūst sniegs, atklājas ceļa seguma bojājumi – daudz dažāda izmēra bedres. To veidošanos veicina biežas gaisa temperatūras svārstības zem un virs nulles atzīmes. Iebraucot bedrē, var tikt nopietni bojāti automašīnas riteņi, balstiekārta un stūres mehānisms.

Labākais risinājums, protams, būtu izvairīties no iebraukšanas bedrē, taču tas ne vienmēr ir iespējams. Īpaši tad, ja autovadītājam nepieciešams veikt pēkšņu, negaidītu manevru, bet aizmugurē vai priekšā atrodas citi satiksmes dalībnieki. Tas var novest pat pie negadījuma. Kā tad lai samazina automašīnas sabojāšanas risku, iebraucot bedrē?

Renault Drošas braukšanas instruktori ir sagatavojuši ieteikumus, kas ļaus veiksmīgāk izbraukt bedres, nodarot pēc iespējas mazākus bojājumus automašīnai.

  1. Ieteikums: “Pietuvojoties bedrei, vadītājam vajadzētu samazināt ātrumu un tieši pirms bedres noņemt kāju no bremzes pedāļa, tādējādi atslogojot automašīnas priekšpusi. Tas ir būtiski, jo bremzēšanas laikā priekšējie amortizatori noslogojas un nepilda savu funkciju. Līdz ar to trieciena enerģija tiek pārnesta uz automašīnas balstiekārtu un riteņiem,” skaidro Ādams Bernards, Renault Drošas braukšanas skolas mācību direktors.
  2. Ieteikums: Tieši pirms iebraukšanas bedrē ieteicams nospiest sajūga pedāli. Tādā veidā iespējams pasargāt pārnesumkārbu un dzinēju no trieciena.
  3. Ieteikums: Bedri izbraukt ar taisniem, nevis pagrieztiem riteņiem. Braukšana ar taisniem riteņiem samazinās automašīnas stūres mehānisma pārslodzi.
  4. Ieteikums: Ja priekšā atrodas ļoti liela bedre, mēģiniet to pārbraukt pēc kārtas ar katru riteni, nevis vienlaikus ar vienas ass riteņiem.
  5. Ieteikums: Bedrei, kas atrodas līkumā, ieteicams pārbraukt no līkuma iekšpuses, piemēram, kreisajā līkumā ar kreiso riteni. Ārējās puses riteņi ir pakļauti lielākai slodzei, tāpēc sliktāk spēj pārvarēt nelīdzenu virsmu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+