• Zobārsti apliecina – sārmains dabīgais minerālūdens palīdz ātrāk atjaunot sārmainu mikrofloru mutē

  Reklāmraksts
  14. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Ikdienā lietotajiem dzērieniem ir liela ietekme uz mūsu zobu veselību. Daudz cilvēku zina, ka saldie un skābie dzērieni ir kaitīgi zobiem. Tomēr mazāk ir tādu, kas zina, ka pat ūdenim var būt atšķirīgs efekts.

  Jo augstāka mutes dobuma sārmainība, jo labāk tiek aizsargāti zobi. Ja mutes dobuma pH rādītājs pazeminās līdz 5–5,5, sākas emaljas demineralizācija. Ja pH rādītājs ir 5,5–6, mutes dobumā palielinās skābuma līmenis, sākas dentīna demineralizācija. Ja ir nodilusi zobu emalja un dentīns ir atsegts, tas sāk šķīst daudz ātrāk un sāk sairt.

  Sārmains ūdens ir noderīgs tādēļ, ka tas paaugstina pH rādītāju, rada mutes dobumā sārmainu vidi un aizsargā zobus no demineralizācijas. Lai emalja un dentīns netiktu bojāts, ir jāparūpējas, lai mutē būtu sārmaina vide.

  Dabiskā minerālūdens «Akvilė» pH rādītājs ir 8. Par sārmainu tiek uzskatīts ūdens, kura pH rādītājs ir 7,8–10. «Akvilė» ir dabisks ūdens, kuram piemīt augsta sārmainība. Tas nozīmē, ka, pirms ūdens nonāk pie patērētājiem, netiek izmantoti nekādi ķīmiskie un citi ūdens attīrīšanas procesi, netiek izmantoti jonizēšanas procesi, kas maina ūdens dabisko struktūru, ūdens ir bez piedevām.

  Mutes dobumā skābuma līmenis paaugstinās arī tad, ja ir maz siekalu. No pārtikas produktiem šajā ziņā lielākais «kaitnieks» ir ogļhidrāti.

  Pēc ēšanas pH rādītājs mutes dobumā uzreiz pazeminās, taču visvairāk – pēc ogļhidrātiem bagātas maltītes, sulas.

  Ko ieteikt?

  Ieteikums ir pavisam vienkāršs – ikdienā uzņemt pēc iespējas vairāk ūdens. Ja netiek iztīrīti zobi, mutes dobumā saglabājas daudz mikroorganismu, kas barojas ar cukuru un izdala skābi. Tā savukārt, šķīdina emalju.

  Vai tas nozīmē, ka bērniem ir vēl svarīgāk dzert sārmainu ūdeni?

  «Bērnu piena zobu emalja ir daudz plānāka, un piena zobi bojājas daudz ātrāk, salīdzinot ar pastāvīgajiem zobiem. Tāpēc viņiem sārmains ūdens ir svarīgāks nekā pieaugušajiem. Vispār mammām būtu jādod bērniem dzert tikai ūdeni. Nekādu saldinātu tēju. Ūdens un punkts!» – saka zobārste Valentina Kvaraciejiene.

  «Akvilė» ir piemērots arī zīdaiņiem (kā tas ir norādīts uz etiķetes). Termins «ūdens zīdaiņiem» tiek izmantots tikai gadījumā, ja tiek ievēroti visi juridiskie nosacījumi, kas attiecas uz kopējo mineralizācijas pakāpi un dabiskā minerālūdens tīrību. Ūdeni zīdaiņiem nedrīkst attīrīt ķīmiski vai filtrējot.

  Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/AkvileLatvija

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē