• Kā neapjukt plašajā putekļu sūcēju piedāvājumā?

  Reklāmraksts
  18. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Pašreiz tirgū pieejami tik daudz un dažādi putekļu sūcēju modeļi, ka izvēlēties vēlmēm un vajadzībām piemērotāko var būt ļoti sarežģīts uzdevums. Tieši tādēļ esam apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par putekļu sūcējiem un kam jāpievērš uzmanība – tas palīdzēs sašaurināt izvēles iespējas un iegādāties labāko!

  Putekļu sūcēju veidi

  Sākumā jāsaprot, ka ir dažādi putekļu sūcēju veidi, kas atšķiras ne tikai pēc dizaina, bet arī pēc pielietojuma. Kopumā var izdalīt četrus putekļu sūcēju veidus:

  • Putekļu sūcējs ar putekļu tvertni

  Standarta, vispopulārākā ierīce šajā segmentā ir putekļu sūcējs ar putekļu tvertni, kātu, dažādiem tīrīšanas uzgaļiem un ritentiņiem, lai to varētu pārvietot. Šādiem putekļu sūcējiem nepieciešama salīdzinoši liela uzglabāšanas vieta.

  • Putekļu sūcējs – slota

  Putekļu sūcējs – slota jeb vertikālais putekļu sūcējs vizuāli atgādina slotas kātu. Tas ir ērtāks nekā putekļu sūcējs ar putekļu tvertni, jo, sūcot putekļus, nav nepārtraukti jāsaliec mugura. Šādiem putekļu sūcējiem nav nepieciešama liela uzglabāšanas vieta, turklāt tie ir klusāki.

  • Putekļu sūcējs – robots

  Putekļu sūcējs – robots kļūst arvien populārāks, jo vairumā gadījumu tas spēj darboties autonomi. Lielāko daļu modeļu iespējams savienot ar Wi-Fi un pēc tam ar viedtālruni, lai regulētu iestatījumus. Šādiem putekļu sūcējiem nav nepieciešama liela uzglabāšanas vieta, turklāt, līdz ko akumulatora līmenis ir zems, tie paststāvīgi atgriežas uzlādes stacijā.

  • Rokas putekļu sūcējs

  Rokas putekļu sūcējs visbiežāk tiek izmantots kā papildu putekļu sūcējs kādam no iepriekš minētajiem. Tie ir mazi, parocīgi un noderīgi, lai iztīrītu grūti aizsniedzamas vietas.

  Putekļu sūcēju tīrīšanas veidi

  Pastāv arī dažādas putekļu sūcēju darbības tehnoloģijas jeb tīrīšanas veidi, no kuriem atkarīgs, kādiem mērķiem konkrētais sūcējs paredzēts. Kopumā var izdalīt trīs tīrīšanas veidus:

  • Sausā sūkšana

  Tradicionāls tīrīšanas veids, kas savāc putekļus un nogādā tos uz atkritumu nodalījumu (konteineri vai maisu). Šāda veida putekļu sūcēji ir vieglāki un aprīkoti ar anti-alerģiskiem filtriem, kas noderīgi alerģiskiem cilvēkiem, īpaši tiem, kas reaģē uz dzīvnieku spalvām.

  • Mitrā sūkšana

  Ar mitro sūkšanu iespējams savākt teju visus putekļus. Tomēr mitri netīrumi ir smagāki nekā sausi netīrumi, tādēļ šādi putekļu sūcēji ir smagāki.

  • Mazgāšana

  Mazgāšanas funkcija īpaši noderīga tiem, kas izmantos putekļu sūcēju dažādām virsmām, gan paklājiem, gan mēbelēm, gan grīdas segumiem. Šādi putekļu sūcēji visbiežāk veic gan mazgāšanu, gan sauso sūkšanu.

  Putekļu savākšanas veidi

  Atkarībā no putekļu sūcēja veida, tam ir arī konkrēts putekļu savākšanas veids. Kopumā var izdalīt četrus putekļu savākšanas veidus:

  • Cikloniskais savācējs

  Cikloniskais savācējs visus putekļus savāc tiem paredzētajā traukā. Šādiem putekļu sūcējiem nepieciešama maza apkope un tie rada zemas uzturēšanas izmaksas, taču tie ir mazāk spējīgi. Šādu ierīci nevajadzētu izvēlēties alerģiskiem cilvēkiem.

  • Maisiņš

  Maisiņš ir viegli un ērti lietojams, tomēr maisiņi nepārtraukti jāmaina, un tas var radīt salīdzinoši augstas uzturēšanas izmaksas. Jārēķinās, ka ne visi putekļi nonāk maisiņā – liela daļa paliek vidē.

  • Konteiners

  Konteiners darbojas tāpat kā maisiņš, tomēr tas nav jāmaina – to var iztīrīt ar siltu ūdeni. 

  • Ūdens filtrs

  Ūdens filtrs ir piemērots cilvēkiem ar alerģiju, jo nodrošina, ka putekļi nenonāk atpakaļ vidē. Šādi putekļu sūcēji ir smagāki, tomēr tie ir efektīvi – ne tikai iztīra, bet arī mitrina telpu.

  Tagad, kad zini svarīgāko par putekļu sūcējiem, vari doties labākās ierīces meklējumos. Interneta veikals Elkor.lv piedāvā iegādāties kvalitatīvus un modernus putekļu sūcējus – plašā klāstā pieejami Miele putekļu sūcēji un citi pasaulē atzīti zīmoli. Lai izdodas atrast kāroto!

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē