• Šobrīd

  weather img

  Rīga +29°C Skaidrs, Z vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Slavenas dāmas zaudē svaru un kļūst par fitnesa modelēm

  Slavenības
  Lauma Lapsa
  13. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Mārtiņš Zilgalvis (F64)
  Rīgā notikušas sacensības «Fit Model World Cup 2022», kur savus sasniegumus sporta zālē parādīja arī divas sabiedrībā zināmas daiļavas – rakstniece Lelde Kovaļova un dziedātāja Liera Šteina. Žurnāls «Privātā Dzīve» raksta, ka abas nu kļuvušas par astoņiem kilogramiem vieglākas.

  Rakstniece Lelde Kovaļova

  Iepazinusi sporta aizkulises

  Rakstniece un seriāla «Bezvēsts pazudušās» producente Lelde Kovaļova vienmēr ļoti rūpējusies par savu izskatu, taču nevarējusi pat iztēloties, ka reiz sevi varēs saukt par fitnesa modeli.

  Sākotnēji Lelde fitnesam pievērsās tikai tāpēc, lai uzlabotu savu veselību. «Pēc tam, kad man tika veikta mugurkaula operācija, sapratu – vajag nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, lai atbrīvotos no muguras sāpēm pavisam. To arī darīju, un veselība tiešām uzlabojās. Pēc kāda laika trenere Irina Žuka man piedāvāja startēt sacensībās.

  Sākumā uz to raudzījos skeptiski, jo nāku no pilnīgi citas vides.

  Apgrozos nevis starp profesionāliem sportistiem, bet cilvēkiem, kas raksta un producē kino. Un šis tomēr ir nopietns sporta pasākums,» atminas Lelde. Tomēr viņa nolēma pamēģināt, un tā izrādījusies lieliska pieredze. Sacensībām Lelde gatavojās vairāk nekā gadu.

  «Tagad pat varēšu rakstīt par jaunu, interesantu vidi, kuru esmu iepazinusi sportojot. Manas grāmatas līdz šim bijušas par kino un biroja darbinieku vidi, un tagad man atklājās jauns lauciņš – uzzināju, kādi tad ir sportisti, kā notiek gatavošanās sacensībām, kāda atmosfēra tajās valda. Pārsteidza tas, cik ļoti latviešu sportisti cits citu atbalsta,» stāsta Lelde.

  Nebija nekādas badošanās

  «Startēju kategorijā «Fit model», kur pārlieku lieli muskuļi pat tiek uzskatīti par trūkumu. Svarīgs ir koptēls – augums, smaids – un tas, vai sieviete izskatās veselīga un skaista,» skaidro Lelde.

  Viņa saka – galvenais ir atrast labu treneri. «Labs treneris parādīs, kā pareizi izpildīt vingrinājumus, palīdzēs izveidot ēdienkarti. Ja viss tiek darīts ar prātu, gatavošanās sagādā tikai prieku. Man šajā laikā nebija nekādu fizisku sāpju un asaru. Tāpēc no pieredzes saku – nežēlojiet naudiņu un izvēlieties profesionālu treneri! Neejiet pie tāda, kas jūs trenē, bet kuru neinteresē, ko ēdat. Trenere sekoja līdzi manai ēdienkartei, un jau ļoti īsā laikā redzēju izmaiņas,» stāsta Lelde.

  «Viens no stereotipiem, ko esmu dzirdējusi par šādām sacensībām – gatavojoties tām, sievietes badojās. Droši vien tādi gadījumi ir, un, iespējams, esmu pat tādus pamanījusi. Taču mana trenere nekad nav aicinājusi ne badoties, ne krist citās galējībās. Tāpēc man nebija nekādu kāpostlapu vai olu sešas reizes dienā.» Toties rezultāti gan bija, un tagad 64 kilogramu vietā svari rāda vien 52. Rakstniece to sauc par savu personīgo rekordu. Viņa gan piebilst – par uzturu šajā laikā domājusi daudz, un pat varētu uzrakstīt grāmatu par to, cik liels spēks ir ieradumam. Sākumā ēst griķus bez mērces un kečupa bija neierasti, taču tagad – pašsaprotami.

  Labs rezultāts jau pirmajās sacensībās

  Lelde sacensībās iepazinusies ar fitnesa modelēm, kurām ir 40 un 44 gadi, bet abas izskatoties vismaz desmit gadus jaunākas. «Tas ir lielisks piemērs tam, ka veselīgs uzturs un sports sievieti padara jaunāku. Tas palīdz atbrīvoties no celulīta un dažādām muskuļu sāpēm. Regulārie treniņi uzlabo ne tikai disciplīnu un ķermeni,» teic viņa un paskaidro – pirms sākusi sportot, viņas pašapziņa bijusi zema, bet tagad tas ir mainījies.

  «Kļuvis vieglāk uztvert arī kritiku profesionālajā jomā,» saka Lelde un atzīmē – fitnesa modeļu sacensībās piedalījušās sievietes no dažādām jomām – gan uzņēmējas, gan mediķes, bijusi pat viena ķīmiķe. «Citas dalībnieces gan mani pirms tam brīdināja – iesācējiem parasti pirmajās sacensībās ir tikai pēdējās vietas. Bet es savā kategorijā paliku piektajā vietā, tas tiek uzskatīts par ļoti labu sasniegumu,» priecājas Lelde. «Es gan esmu ļoti paškritiska, tāpēc nekad nebūšu īsti apmierināta ar rezultātu, un tomēr – šis viss ir brīnišķīga pieredze!»

   

  Dziedātāja Liera Šteina

   

  12 treniņi nedēļā

  Dziedātāja Liera Šteina fitnesa modeļu sacensībām gatavojās trīs mēnešus, un uz skatuves kāpa tieši savā dzimšanas dienā. Viņa ieguva ceturto vietu. Sports Lieras dzīvē bijis klātesošs vienmēr, un pandēmijas laikā viņai bija vēl vairāk laika, ko veltīt treniņiem. Dziedātāja konsultējās arī ar dietoloģi, un rezultāti bijuši tik labi, ka grēks tos neparādīt citiem. «Man vēl nekad nebija bijis tāds augums kā tagad. Skatoties spogulī, patīku sev vairāk nekā jebkad agrāk,» neslēpj viņa. Tādēļ arī pieņemts lēmums izmēģināt spēkus sacensībās.

  «Beidzamos trīs mēnešus trenējos katru dienu un nedēļā bija 12 treniņi.

  Katru rītu sāku ar stundu ilgu kardiotreniņu tukšā dūšā, lai sadedzinātu iepriekšējā dienā uzņemtās kalorijas. Piecas reizes nedēļā man bija spēka treniņi. Divas reizes nedēļā trenējos pie Vladimira Belova, kurš ir Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa izlases vecākais treneris. Sportoju pie sava trenera Oļega Nikolajeva, un reizi nedēļā bija arī pozēšanas treniņi,» atklāj Liera.

  Mazāks svars un šmaugāks viduklis

  «Protams, no daudz kā šajā laikā bija jāatsakās – nebija nekādu ballīšu un gardumu. Man bija pareizi izveidota diēta, tāpēc nevienā mirklī nejutos badā. Patiesībā fitnesa modeles ēd daudz, bet tie ir veselīgi produkti – gaļa, zivs, dārzeņi, rīsi. Jā, brīžiem ir grūti, jo šāda ēdienkarte šķiet vienveidīga, toties veselīgs uzturs uzlabo dzīves kvalitāti – ir gan labāks miegs, gan pašsajūta,» stāsta dziedātāja un piebilst – apgalvojumi, ka veselīgu maltīšu gatavošana aizņem daudz laika, ir tikai atrunas. «Es gatavoju ēdienu visai dienai un salieku kastītēs. Tas aizņem 20 minūtes. Man mājās ir grils, uz kura ātri varu pagatavot vistu vai zivi.»

  Šādi dzīvojot, triju mēnešu laikā Liera kļuvusi par astoņiem kilogramiem vieglāka. Iepriekš viņa svēra 63, taču sacensību dienā – tikai 55 kilogramus. Viņa stāsta – beidzamo reizi šāds svars viņai bijis 20 gadu vecumā, un tas allaž bijis ideāls, uz ko tiekties. Savukārt vidukļa apkārtmēru Lierai izdevies samazināt par 10 centimetriem.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Liera Šteina (@lierastein)

  Liera neslēpj – muskuļu audzēšana un izrādīšana daudziem šķiet tikai vīriešu nodarbe. «Draugi un paziņas saka: «Uzkačāsies tik ļoti, ka izskatīsies pēc vīrieša!» Es viņiem stāstu, ka tas ir ļoti smags darbs – uzaudzēt tādus muskuļus, kādus redzam modeļu plakātos. Saku – labprāt tā uzkačātos, bet man nesanāk.  Piedalos viselegantākajā un smalkākajā kategorijā, kur nav jābūt lieliem muskuļiem. Uz skatuves ejam peldkostīmā un kleitā, un abi iznācieni ir ļoti skaisti, varam justies kā karalienes. Nezinu, kur ir tā robeža, kad muskuļu jau šķiet par daudz. Kādai meitenei varbūt tik ļoti iepatīkas, ka pēcāk piedalās arī citās kategorijās. Es gan uz citām kategorijām nepretendēšu, man ļoti patīk šī.»

  Liera stāsta – dalījums kategorijās notiek pēc garuma, un dāmas šajās sacensībās tiek vērtētas pēc tā, cik proporcionāls ir viņu augums un kā prot to parādīt.

  Viņa saka – trumpis ir bagātīgā skatuves pieredze, jo papildu punktus dziedātāja var iegūt ar savu harismu. «Lai būtu šajā sportā, galvenais ir pareizā motivācija un mērķis. Lai to sasniegtu, vajadzīgs kāds atskaites punkts. Tas man bija datums, kad jākāpj uz skatuves un jārāda rezultāts,» uzskata viņa.

  Žurnāla «Privātā Dzīve» jaunākajā numurā lasiet daudzas citas jaukas ziņas!

  • Ko Mārtiņš Rītiņš atstājis saviem mantiniekiem? Trīs mēnešus pēc nāves kaps grima aizmirstībā.
  • Uzņēmējs Meinards Mētelis gatavs ņemt Pārdaugavas pieminekli. Viņam ir jau četri Ļeņini!
  • Uzzini, ko Latvijas varenajiem uzdāvināja Putins. un Lavrovs.
  • Ralfs Eilands pievienojies The Hobos. «Ūdrītis man deva savu svētību.»
  • Viss kļūst mežonīgi dārgs. Kā izdzīvot? Kulakovi pārsēžas smieklīgi mazā auto, Račs nepērk gaļu, bet reperis Prusax atzīstas: Vairs spontāni nepirkšu biļetes uz Dubaiju!
  Privātā Dzīve nr19

  Nākamā lapa

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
  Nākamais: Sportot sāka pēc pārciestas operācijas
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+