• Jaunais teātris Mystero nostrādā vien trīs vakarus

  Teātris
  Evija Kalnbērza
  23. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Vladislavs Proškins (F64)
  Ārkārtējās situācijas priekšvakarā ar varenu ballīti tika atklāts pirmais iluzionisma muzejs un teātris Mystero. Diemžēl jau 9. novembrī teātris savas durvis slēdza.

  Jāatceļ visi plānotie šovi

  Iluzionisma muzejs un teātris bija burvju mākslinieku ģimenes Daces, Enriko un Dantes Pecolli ilgi lolots sapnis. Ar grandiozu šovu 6. novembrī Pecolli ģimene prezentēja savu muzeju un teātri Mystero apmeklētājiem. Teātris atrodas telpās, kur savulaik darbojās kinoteātris Liesma. Pirmajā stāvā atvērta zāle, kas paredzēta iluzionistu šoviem un teātriem, otrajā – zīlēšanas un maģijas telpa jeb mistēriju istaba Tici netici, neliela kinozālīte un Enriko Pecolli 52 burvju mākslinieku komplektu kolekcija, ko viņš iegādājies izsolēs dažādās pasaules valstīs.

  Savu teātri un muzeju ģimene sāka veidot pavasarī – pandēmijas dēļ viņi bija zaudējuši lielu naudu un bija spiesti atgriezties no ASV. Bet tagad, kad jaunais teātris gatavs, plānotie šovi un pasākumi jāatceļ. Mystero saimniece Dace Pecolli gan nenokar degunu.

  Kas mūs nenogalina, dara mūs stiprākus, un šis laiks mums māca pieņemt lietas tādas, kādas tās ir.

  Galvenais – paļauties un nebaidīties,» teic viņa. Šajā krīzes laikā viņa sastapusies ar daudziem izpalīdzīgiem cilvēkiem. «Krāsas, flīzes un citus celtniecības materiālus man sarūpēja un palīdzēja veikt remontdarbus dažādi cilvēki. Visus sešsimt palīgus trijos vakaros aicināju uz atklāšanu – stundu garu šovu un pārsteigumiem pilnu vakaru.»

  Rīkos ekskursijas pa kapiem

  Dace atklāj – lai gan ārkārtējās situācijas dēļ izklaides pasākumu rīkošana mūsu valstī ir aizliegta, viņai ir plāns B. «Turpinās darboties burvju triku priekšmetu veikaliņš un muzejs – tie, par laimi, nav jāslēdz. Vēl man ir ideja rīkot teatralizētas ekskursijas pa senākajiem kapiem Rīgā. Piemēram, par Torņakalna kapiem ir tik daudz stāstu un leģendu,» norāda Dace.

  Ideja par kapu ekskursijām viņai radusies, kad nomāktības brīžos viņa gājusi uz kapiem, kas atrodas iepretim viņas teātrim Mystero, grābt lapas un tur iepazinās ar kapu pārvaldnieku Valdi Gavaru. «Pēc ekskursijas es varētu sarīkot kādu šovu ar spiritisma rituāliem teātra pagalmā,» savu radošo izeju no pandēmijas izraisītās krīzes situācijas klāsta Dace Pecolli.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+