• Šobrīd

  weather img

  Rīga +9°C

  Palīdzi Ilvitai Vaskai-Ķeverei, kas kopā ar dēlu cīnās ar onkoloģisku saslimšanu

  Palīdzība
  Santa.lv
  Santa.lv
  10. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Gan mamma Ilvita, gan viņas aktīvais dēls Ralfs, abi šobrīd ārstējas no onkoloģiskas saslimšanas. Mammai un dēlam ir viena un tā pati diagnoze. Dēla ārstēšanai vajadzīgās zāles sedz valsts, taču ne mammai nepieciešamās. Lai nezaudētu laiku, Ilvita lūdz līdzcilvēku palīdzību zāļu iegādē, lai varētu uzsākt ārstēšanos pēc iespējas ātrāk.

  Ilvitai ir 38 gadi. Viņa ar vīru un diviem bērniem dzīvo Lubānā. Pašlaik viņas dzīve ir sadalījusies divās daļās – pirms slimības un pēc. Vispirms tā skāra Ilvitas tobrīd 10 gadus veco dēlu, pēc gada – viņu pašu.

  Pirms 3 gadiem Ilvitas dēlam atklāja Hodžkina limfomu. “Tas bija murgs un pasaule sagruva man zem kājām. Lai gan iepazīšanās ar slimību bija smaga, dzīvotgriba un cīņas spars neļāva padoties ne man, ne manam dēlam, un mēs abi turpinājām cīnīties un cīnāmies arī tagad”, atklāj Ilvita.

  Gadu pēc dēla saslimšanas, Ilvitai parādījās nepārejošs klepus. Izmeklējumi apstiprināja Ilvitai to pašu diagnozi, kas dēlam. “Kopš tā brīža ārstējāmies abi ar dēlu. Pamīšus mainījāmies, tad slimnīcā biju es, tad viņš. Tikāmies reti. Abiem bija jāpārdzīvo neskaitāmi ķīmijterapijas kursi, slikta dūša. Ķermenis kļuva kā vodoo lelle, kur tika veikti dūrieni, lai noņemtu dažādus analīžu rezultātus, likti katetri. Abi divi zaudējām matus un skropstas”, stāsta Ilvita.

  Mammai un dēlam, abiem tika veikta cilmes šūnu transplantācija. Ilvitai sākotnējie rezultāti bija labi, dēlam ne tik labi. Viņam vajadzēja papildus ārstēšanu. Dēlam nozīmēja medikamentu Brentuximab vedotin, ko viņam apmaksā valsts. Ārstēšana šobrīd jau uzrāda laba rezultātus. Pēc kārtējiem izmeklējumiem šī gada februārī arī Ilvitas stāvoklis ir pasliktinājies. Viņai nepieciešamas tās pašas zāles, kas dēlam. Zāles ir ļoti dārgas. 1 flakons maksā 3049 eiro, vienai reizei nepieciešami 3 flakoni, kas ir 9147 eiro. Kurss jāatkārto ik pēc 3 nedēļām 6 reizes, kas izmaksā 54 882 eiro.

  Ilvita ir iesniegusi lūgumu kompensācijai Nacionālajā veselības dienestā, atbilde gaidāma vēlākais marta beigās. Lai nezaudētu laiku Ilvita lūdz līdzcilvēku palīdzību zāļu iegādē, lai varētu uzsākt ārstēšanos pēc iespējas ātrāk.

  “Šobrīd daudzi tik ļoti vēlas atgriezties ierastajā dzīvē, kuru pazinām pirms Covid. Bet es tik ļoti vēlos atgriezties dzīvē, kurā dzīvojām pirms vēža. Esmu pateicīga par katru rītu, jo ejot cauri trīs gadu cīņai ir pārdzīvots daudz. Nekad nemēdzu nolaist rokas un degunu, trīs gadus esmu cīnījusies un nežēlojusies, bet nu atzīstu, ka vairs viena pati saviem spēkiem galā netieku. Pirmo reizi dzīvē lūdzu palīdzību līdzcilvēkiem, palīdzību, kas man sniegtu iespēju turpināt dzīvot. Lūdzu, palīdziet, gribu dzīvot, lai sniegtu atbalstu saviem bērniem un turpināt  savus iesāktos darbus, “ lūdz Ilvita. 

  «Šodien, tepat līdzās ir cilvēki — mamma Ilvita un viņas puika Ralfs, kuri piedzīvo ļoti grūtu situāciju un kuriem nepieciešams mūsu atbalsts. Ziedot mājas lapā ziedot.lv ir ārkārtīgi vienkārši, summas var būt visdažādākās, un jebkura palīdzība ir bezgala vērtīga!» saka Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

  Iespēja ziedot zāļu iegādei:

  https://www.ziedot.lv/palidziba-ilvitai-vaskai-keverei-3940

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+