Jūrmalā pērn reģistrēts par 94 jaundzimušajiem vairāk

Grūtniecība
15. janvāris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Freepik
Pagājušajā gadā Jūrmalas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 973 jaundzimušie – tas ir par 94 bērniem vairāk nekā 2018. gadā.

Jūrmalas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā 2019. gadā reģistrēti 973 jaundzimušie – 473 meitenes un 500 zēni. Jūrmala ir deklarētā dzīvesvieta 548 pērn dzimušajiem bērniņiem, kas ir par 44 jaundzimušajiem vairāk nekā 2018. gadā.

Populārākie Jūrmalā reģistrēto jaundzimušo vārdi meitenēm ir Emīlija, Amēlija, Mia un Alise, zēniem – Markuss, Roberts, Olivers, Emīls un Marks. Jūrmalā reģistrēti arī četri Jāņi un viens Namejs.

 

Pagājušajā gadā bērna piedzimšanas pabalsts jūrmalniekiem palielināts no 285 uz 500 eiro par katru bērnu. Arī 2020. gadā šis pabalsts ir 500 eiro. Pabalstu piešķir bērna vecākam, aizbildnim vai adoptētājam, kam dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalas pilsētā vairāk nekā sešus mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Arī jaundzimušajam ir jābūt deklarētam Jūrmalā. Pabalstu 500 eiro apmērā var pieprasīt sešu mēnešu laikā no bērna dzimšanas dienas, adopcijas vai aizbildnības nodibināšanas dienas. Lai saņemtu 500 eiro pabalstu, jāiesniedz iesniegums Labklājības pārvaldē vai Dzimtsarakstu nodaļā, vai Dzīvokļu nodaļā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Jūrmalas pilsētā esošā slimnīca ir viena no populārākajām Latvijā, kuru mazuļa sagaidīšanai izvēlas arī ģimenes no citām Latvijas pilsētām un arī no tuvējām kaimiņvalstīm. Jūrmalas slimnīcas Dzemdību nodaļā 2019. gadā piedzimuši 1694 bērni, tostarp septiņi dvīņu pāri. Jūrmalas slimnīca pieņemto dzemdību skaita ziņā ieņem otro vietu valstī, slimnīcā diennaktī tiek pieņemtas vidēji piecas dzemdības. Visvairāk dzemdību 2019. gadā pieņemts 30. janvārī – šajā dienā pasaulē nākuši 14 bērniņi.

Pērn Jūrmalas slimnīca saņēma Latvijas Ārstu savienības apbalvojumu Gada slimnīca, tai ir piešķirts statuss Mazulim draudzīga slimnīca.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+