• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C Migla, D vējš, 1.54 m/s

  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā atvērta dizaina studija bērniem

  Bērns
  Santa.lv
  Santa.lv
  19. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kristiāna Zelča
  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) kļuvis par bērniem vēl draudzīgāku un aizraujošāku vietu, kur dizainu var radoši iepazīt jaunajā aktivitāšu studijā ekspozīcijā “Dizaina process”.

  Spēlējoties, šeit iespējams izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis “Babbit”.

  Jaunā “Dizaina studija bērniem” ļauj saistošā veidā pētīt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. Aktivitāšu galds būs interesants dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem – vienlaikus pie tā var darboties vairāki muzeja apmeklētāji jebkurā laikā, kad pieejama 3. stāva pastāvīgā ekspozīcija “Dizaina process”.

  “Dizaina studija bērniem” tapusi sadarbībā ar dizaineri Lāsmu Kondrāti un ilustratori Kristīni Martinovu. Lāsma Kondrāte stāsta: “Manuprāt, ir izdevies radīt interesi raisošus un viegli uztveramus uzdevumus, kuriem ierosmi guvām no ekspozīcijas “Dizaina process”. Uzdevumi ir brīvi interpretējami, bez viena pareizā risinājuma, tādējādi sasaucoties ar radošo procesu. Man kā dizainerei bija svarīgi piedāvāt ilgtspējīgas bezatkritumu aktivitātes. Darbam izmantoju savu mīļāko materiālu – koku, kas ir atjaunojams, pārstrādājams, kā arī viegli utilizējams.”

  Dizaina studija ir īpaši piemērota ģimenēm ar mazākiem bērniem, jo sniedz iespēju taktili rotaļāties un pildīt praktiskus uzdevumus, izmantojot dažādas maņas:

  • keramikas daļā, pētot formu un krāsu mijiedarbību, var veidot koka traukus un savu veikumu salīdzināt ar muzeja eksponātiem;
  • plakātu dizaina stacijā bērni tiek aicināti iejusties dizainera lomā un salikt savu košo “Dizaina procesa” plakātu;
  • kā panākt dinamiku jeb kinētiku dizainā, iespējams uzzināt kinētikas uzdevumā, savienojot un kustinot ģeometriskus rakstus;
  • pie aušanas rāmja katrs var izmēģināt pinumu veidus, atklāt to struktūru un īpašības;
  • savukārt Latvijā radītais dizaina skaļrunis “Babbit” iedvesmo tuvāk iepazīt materiālus, kurus dizaineri izmanto savos darbos.

  Uz aktivitāšu galda novietots arī dizaineres Lāsmas Kondrātes veidots grāmatplaukts, kurā atrodama lasāmviela par dizaina procesiem gan maziem, gan lieliem. Uzdevumu lapas rosina apmeklētājus izzināt gan konkrētus muzeja eksponātus, gan dizaina norises kopumā.

  Projekts īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

  Zināšanai:

  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atrodas Rīgā, Skārņu iela 10.
  Darba laiks:

  • Otrdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās 11.00–17.00, kase 11.00–16.45
  • Trešdienās 11.00–19.00, kase 11.00–18.45
  • Pirmdienās slēgts

  Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

  Biļešu cenas:

  Apmeklētājiem grupā, kurā ir vismaz 10 personas (neieskaitot grupas vadītāju – pedagogu vai gidu), piemēro 20% atlaidi. Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

  Pieaugušie:                    2,50 EUR

  Studenti, pensionāri:       1,00 EUR

  Skolēni:                          0,50 EUR

  Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–4 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene): 5,00–7,00 EUR

  Gada biļetes īpašniekiem izstādes apskate bez maksas.

  Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem (uzrādot apliecību); Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentiem (uzrādot apliecību); profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem vai augstskolu studentiem, kas apgūst vai studē vizuālo un lietišķo mākslu, dizainu, kultūras vēsturi, muzeoloģiju, arhitektūru, restaurāciju, mācību vai studiju procesa ietvaros (vismaz dienu iepriekš iesniedzot rakstveida izglītības iestādes iesniegumu muzeja direktoram); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); Latvijas Mākslinieku savienības biedriem (uzrādot apliecību); LNMM Drauga kartes īpašniekiem (uzrādot karti un personu apliecinošu dokumentu); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); grupu (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam (pedagogam vai gidam); Ukrainas civiliedzīvotājiem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs); ikgadējās starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00; visiem apmeklētājiem pastāvīgās ekspozīcijas apskate katra mēneša pēdējā svētdienā un Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+