Kā rīkoties, ja pamani degam kūlu?

Sētai un dārzam
Ilze Klapere
Ilze Klapere
24. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Cilvēki maldīgi domā, ka kūlas degšana ir kontrolējama – ja gadījumā vajadzēs, tūdaļ nodzēsīs. Tomēr tik vienkārši tas nav, īpaši tad, ja pērnā zāle ir pagara: jo tā garāka, jo lielākas un nekontrolējamākas liesmas, un pašu spēkiem tās vairs nav nodzēšamas. Tāpēc pirmais darbs, ja redzi liesmas laizām pērno zāli — zvani ugunsdzēsējiem!

Ja pamani kūlas ugunsgrēku, nekavējoties zvani ugunsdzēsības dienestam uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Nosauc precīzu adresi vai pēc iespējas precīzāk apraksti vietu, kur izcēlies ugunsgrēks. Būs jānosauc arī savs vārds, uzvārds un telefona numurs, jāatbild uz dispečera jautājumiem. Svarīgi ir pēc iespējas ātrāk paziņot ugunsdzēsējiem par izcēlušos ugunsgrēku, lai viņi varētu laikus ierasties notikuma vietā, pirms liesmas ir izplatījušās lielā platībā un apdraud tuvumā esošās ēkas. Dzēs tikai tad, ja tas ir droši!

Ja pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās izlem sākt kūlas dzēšanu, vispirms ieteicams objektīvi izvērtēt situāciju un pārliecināties, vai dzēšanas darbi neapdraudēs veselību un dzīvību.

Degošu pērno zāli var mēģināt apdzēst ar ūdeni, smiltīm vai arī izmantojot koku, piemēram, egļu, zarus. Nav ieteicams mēģināt liesmas apdzēst, kāpjot tām virsū, jo iespējams, ka apavu zole var neizturēt uguns radīto karstumu, var aizdegties drēbes. Dzēšot liesmas vai glābjoties no tām, jāstāv izdegušajā pusē, aptuveni 1–2 metru attālumā no liesmām. Ja nu liesmas pēkšņi mainītu virzienu, cilvēks būtu mazāk apdraudēts. Ja izskatās, ka kūlas ugunsgrēka dzēšana nav droša, tā jāpārtrauc un drošā vietā jāgaida ugunsdzēsēji.

Sauc arī policiju! Ja pamani, ka kāds dedzina kūlu, nekavējoties zvani ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112, kā arī ziņo Valsts policijai par pārkāpēju.

 

Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+