• FOTO: 18 košākās hortenziju šķirnes

  Dārzs
  Anija Pelūde
  Anija Pelūde
  5. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Gvido Kajons
  Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Šos ikoniskos Raiņa vārdus droši var attiecināt arī uz skarainajām hortenzijām. Šķirnes, kas uzzied baltas, bet rudenī maina krāsu un iekrāsojas košos toņos, iesaka Varis Kazaks, «Kokaudzētavas Baltezers» īpašnieks, dārznieks ar 40 gadu pieredzi.

  Hortenziju burvīgums slēpjas faktā, ka to ziedi mūs priecē ilgi – teju visas vasaras garumā līdz pirmajām kārtīgajām salnām. Vispirms ir baltais uznāciens, un uz rudens pusi sākas izrāde: kāda hortenzija ļoti ātri mainās, ielec citā lomā, bet ir arī noturīgās, kas līdz pēdējam cenšas būt uzticamas savam baltajam sākumam. Tomēr visinteresantākais dārzs kļūst tieši tad, kad mūs sveicina dažādu toņu un pustoņu skaraino hortenziju ziedu piramīdas  – krēmīgas, zaļganas, spilgti bārbijrozā, purpurrozā, aveņsarkanas, karmīnsarkanas un pat tumšsarkanas.

  Tonis atkarīgs gan no šķirnes, gan auga atrašanās vietas, augsnes, klimata. Bet jebkurā gadījumā tas ir interesanti – gaidīt, kā šie saskaitāmie saplusosies un cits citu ietekmēs šoruden. Pēkšņi šķiet, ka dārzs kļuvis noslēpumaināks, romantiskāks, nobriedušāks, dziļāks, un vakaros tā vien gribas tajā pakavēties ilgāk. 

  Lūk, 18 hortenziju šķirnes, kas rudenī ir īpaši košas!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē