• Vai pirms plānveida operācijas pašam ir jātaisa Covid-19 tests?

  Slimības
  Aiva Alksne
  23. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Novembra sākumā man Stradiņos jābūt uz plānveida operāciju. Vai man pirms operācijas pašai ir jāveic Covid-19 tests, lai mani uzņemtu slimnīcā? Atbid Janita Veinberga, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja.

  Ja cilvēks gatavojas plānveida operācijai, viņam noteikti pirms tam ir nepieciešams pašam veikt Covid-19 testu. Tas ir derīgs 48 stundas. Tātad – ja cilvēks zina konkrēto datumu, kad jāierodas slimnīcā uz plānveida operāciju vai plānveida izmeklējumu, viņš testu var veikt divas dienas iepriekš, bet ne ātrāk.

  Gatavojoties operācijai, jau laikus vajadzētu sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai testa veikšanai saņemtu nosūtījumu. Tāpat vajadzētu piezvanīt uz laboratoriju un drošības labad apvaicāties, cik garas ir rindas.

  Ja izrādās, ka rindā jāgaida vairākas dienas, bet gaidīt nav vairs laika, droši ir jāsaka, ka tests nepieciešams, lai jūs varētu iestāties slimnīcā uz plānveida operāciju. 

  Ja cilvēks dzīvo laukos un situācija kāda iemesla dēļ ir tāda, ka viņš netiek pie sava ģimenes ārsta pēc nosūtījuma vai nevar laikus ar viņu satikties, tad Covid-19 testu viņam uztaisīs, stājoties stacionārā.

  Bet tad gan iepriekš par to ir jābrīdina, zvanot uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu pa tālruni 67069280 vai 67069650.

  Arī tad, ja ir kādas bažas, neskaidrības, piemēram, cilvēks nevar sazvanīt savu ģimenes ārstu, viņam nav iespēju šo testu veikt, noteikti ir jāsazinās ar slimnīcu un situācija jāizstāsta. Personāls tad zinās, ka cilvēkam būs nepieciešams vispirms veikt Covid-19 testu, un palūgs slimnīcā ierasties agrāk.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē