• Kam domāta Baha ziedu terapija?

  Netradicionālā medicīna
  Gundega Gauja
  Gundega Gauja
  6. decembris, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
  Kā darbojas augu esences, kas dziedina dvēseli un caur to – ārstē arī miesu, skaidro Baha ziedu terapeite un Baha ziedu terapijas centra Rīgā vadītāja, vairāku grāmatu autore LAURA TIDRIĶE.

  «Klienti parasti reti nāk ar vienu konkrētu jautājumu. Visbiežāk sarunas gaitā tiek izstāstītas vairākas nopietnas raizes un risināmās problēmas, līdz ar to – galā cilvēks visbiežāk tiek pie pudelītes, kurā nav tikai viena esence, bet gan vairāku esenču maisījums. Jo mūsu raizes visbiežāk ir kompleksas un cita ar citu saistītas,» stāsta Laura Tidriķe.

  Slimību cēloņi jāmeklē psihoemociālajā stāvoklī

  Tā dēvēto Baha ziedu terapiju radījis angļu ārsts Edvards Bahs, kurš pagājušā gadsimta 30. gados veica vairākus atklājumus par augiem, to iedarbību un veidiem, kā tos pagatavot esencēs un lietot konkrētos ārstnieciskos nolūkos. Šobrīd šo terapiju lieto miljoniem cilvēku visās pasaules malās, un arī Latvijā tā ir visai populāra.

  Bahs, pats būdams ķirurgs, novēroja, ka tradicionālā medicīna nespēj atrisināt visas cilvēka problēmas. Pacienti pēc ārstēšanās atgriezās ar tām pašām vai jau jaunām kaitēm, viņu problēmas nekur nebija pazudušas, tāpēc Bahs sāka meklēt atbildes. Sākumā viņš pievērsās imunoloģijai un jau toreiz – pirms simts gadiem – noskaidroja zarnu trakta un imunitātes ciešo saistību. Proti, ja ar zarnu traktu viss ir kārtībā, cilvēks ir vesels.

  Tad viņš pievērsās homeopātijai un pamazām nonāca pie savas filozofijas, kāpēc mēs vispār slimojam. Bahs secināja: viss ir cilvēkā pašā – ja tev ir slimība, tā ir zīme, ka neej pa pareizo ceļu un dzīve ir jāmaina.

  Latvijā pavisam aug 27 no angļu ārsta Edvarda Baha izveidotā 38 ziedu saraksta ārsta izvēlētajiem dziedinošajiem augiem.

  Mums ir jāīsteno savas dzīves mērķi un jāiemācās būt noderīgiem citiem, bet nepareizas domas un rīcība ved pie slimības, kas ir kā stopzīme, ka dari kaut ko šķērsām. Emociju ziņā iekšēji līdzsvaroti cilvēki neslimo, jo viņiem ir spēcīgāka imunitāte. Bahs arī teica – slimība jāuztver kā labdarīga, jo tā maksimāli ātri atgriež mūs atpakaļ uz pareizā ceļa.

  «Bahs izstrādāja precīzu emocionālo stāvokļu karti – katrs no viņa izvēlētājiem 38 augiem, ko dēvē par Baha ziediem, raksturo noteiktu emocionālo un prāta stāvokli. Lasot to aprakstus, var viegli noteikt, kāds ir iekšējais līdzsvars, vai nav riska saslimt, bet varbūt tas jau ir noticis,» stāsta Baha ziedu praktiķe Laura.

  Slimības izraisa 38 psihoemociāli stāvokļi

  Baha ziedu terapija ne tikai dziedina, bet arī palīdz labāk iepazīt sevi un citus. Šīs terapijas būtība – ārstēt cilvēku, nevis slimību. Bahs uzsvēra, ka fizisko slimību skaits sniedzas tūkstošos, bet tās izraisošie psihoemocionālie stāvokļi ir tikai 38 – tik arī ziedu viņa sarakstā.

  Tāpēc nav nozīmes konkrētai diagnozei – veselību var atgūt, ja varam novērst tās galveno cēloni, ja izdodas konstatēt un novērst psihiskā līdzsvara traucējumus. «Baha ziedu esences iedarbojas uz cilvēka emocionālo pasauli, nevis tieši uz fizisko ķermeni, taču, mainoties emocionālajai pašsajūtai, notiek arī izmaiņas fiziskajā ķermenī. Bahs uzskatīja: slimību patiesie cēloņi meklējami cilvēka ilgstošā negatīvā emocionālā un/vai prāta stāvoklī, būtībā – galvā. Viņš izvēlējās ārstniecības līdzekļus ar maigu iedarbību, kuru dziedinošais spēks spēj transformēt tādas negatīvas emocijas kā dusmas, bailes, vainas izjūta, izmisums, bezcerība, depresija u.c.

  Bahs secināja: viss ir cilvēkā pašā – ja tev ir slimība, tā ir zīme, ka neej pa pareizo ceļu un dzīve ir jāmaina.

  Katrs cilvēks, viņa situācija un sajūtas ir individuāli, tāpēc arī piemeklētā terapija katram būs atšķirīga,» skaidro Laura. Pat ja uz konsultāciju atnāktu vairāki cilvēki ar teorētiski vienu un to pašu kaiti, katram būtu jālieto citi ziedi, katram būtu savs to lietošanas ilgums, katram citā laikā parādītos rezultāts.

  Tāpēc neeksistē Baha ziedu esenču pudelītes pret astmu, alerģiju, galvassāpēm, bezmiegu utt. Ir jānoskaidro, kas traucē justies labi emocionāli, kas nomāc dvēseli, un jālieto augi, kas izmaina šo situāciju un galarezultātā arī palīdz atbrīvoties no slimības. Bahs mēdzis teikt – slimība izzūd kā sniegs saulē.

  Kas izmanto ziedu terapiju?

  Tradicionālajā medicīnā, lai izārstētos, tev ir jāiet pie kāda, kurš tev kaut ko iedos, izgriezīs vai pateiks, kas jādara. Bahs vēlējās, lai cilvēki var sev palīdzēt paši. Ja cilvēks ir ļoti sapinies savos emocionālajos stāvokļos, varbūt labāk iet pie konsultanta, bet vari arī pati mājās lasīt augu aprakstus un drīz vien secināt, kurā plauktiņā šobrīd esi un kas ir par vainu.

  Cilvēki bieži izvēlas nākt arī uz īpašiem semināriem, lai padziļināti apgūtu terapiju un tad palīdzētu sev un tuvajiem. «Mācīties nāk arī tradicionālās medicīnas ārsti – pie manis mācījušies psihologi, psihoterapeiti, homeopāti. Viņi mācās, lai zināšanas izmantotu sev un darbā ar pacientiem, grib būt efektīvāki. Mācās arī grāmatveži, jogas treneri, juristi, pārdevējas, oficiantes, sievietes, kamēr ir mājās ar bērniem. Tā visa nebūtu, ja ziedi nepalīdzētu!» stāsta Laura.

  Baha ziedu terapijā ir uzskats, ka dzīves līdzsvaru nosaka personības (ego) un dvēseles (iekšējās balss) spēja dzīvot saskaņā.

  Ja es kā personība spēju sadzirdēt savu iekšējo balsi, tās padomus, brīdinājumus un rīkojos saskaņā ar tiem, tad varu dzīvot veselīgi. Slimība ir iekšējās disharmonijas galējā izpausme. Praktiķe dalās savā pieredzē: «Man ir četri bērni, un kāpēc man vienmēr jāiet pie ārstiem, ja pati varu palīdzēt? Tā es nonācu pie Baha ziediem, un mums ģimenē tiešām pie ārstiem nav jāiet bieži. Piemēram, vīram bija daudzas un dažādas alerģijas – pret kaķiem, putekļiem, riekstiem, tomātiem… Pusotra mēneša laikā tās visas pazuda. Skeptiķi mēdz teikt, ka to visu varētu norakstīt uz placebo efektu, taču šis arguments neiztur kritiku, jo Baha ziedi lieliski palīdz arī bērniem un dzīvniekiem.

  Kādreiz cilvēks atnāk un saka: «Izlasīju, ka jūsu vīrs alerģiju izārstēja, dodiet man arī to pašu!» Tad man jāskaidro, ka – nav tādu vienu pilienu pret alerģiju! Katram ir savs, un tad sākam rakt no gala.

  Tā kā terapijas laikā cilvēkam ir jāidentificē savs patiesais emocionālais stāvoklis, ne visi ir tam gatavi.

  Tāpēc ir skaidrs, ka terapija nebūs derīga visiem, jo ir cilvēki, kuri nav gatavi atzīt, ka šajā dzīvē dara kaut ko nepareizi. Baha ziedu terapija ļoti labi iedarbojas uz bērniem. Ja bērns ir mazs – uz konsultāciju nāk tikai vecāki, bet no 5–6 gadu vecuma bērnu jau var ņemt līdzi. Tiesa – mēdz būt tā, ka vecāki atved bērnu un grib, lai viņu salabo, bet, ja bērns ģimenes sistēmā nejūtas labi, es nevaru izmainīt situāciju, ja vecāki nav atvērti un neiesaistās. Ja iesaistās – rezultāts var būt ļoti labs.»

  Kā palīdzēt sev?

  Piemeklē sev esenci!

  1. Atrodi literatūru ar Baha ziedu un emocionālo stāvokļu aprakstiem. Piemēram, terapijas pamatlicēja Edvarda Baha grāmatu Veselība pašu rokās. Par slimību patiesajiem cēloņiem un ārstēšanu, Lauras Tidriķes grāmatu Dabas dziedinošais spēks, Mehtildes Šeferes Baha ziedi – palīgs krīzes situācijā, Džuliana Barnarda Baha ziedu terapija.
  2. Uzdod sev uzvedinošus jautājumus (tie atrodami turpat līdzās aprakstiem), lai noformulētu savu problēmu un izvirzītu mērķi, ko ar šo terapiju vēlies sasniegt. Piemēram, no kādām emocijām vēlies atbrīvoties?
  3. Paturot prātā mērķi, lasi un analizē savas emocijas, domas, uzvedību, attieksmi pret dzīvi, emocionālās reakcijas. Koncentrējies uz pašreizējoemocionālo stāvokli, analizējot negatīvos emocionālos un prāta stāvokļus, to, no kā vēlies tikt vaļā, nevis uz Baha ziedu pozitīvo iedarbību.
  4. Izvēlies atbilstošo ziedu vai ziedus.Iegādājies esenci un lieto atbilstoši aprakstam vismaz mēnesi vai tik ilgi, kamēr pati jūti vajadzību to darīt.

  Pagatavo pats!

  Ņem plāna stikla bļodu, kur iekšā lej tikko dzimušu avota ūdeni no avota, kas nav cilvēku pārveidots un kam piedēvē dziedinošas īpašības – piemēram, Aglonas avots nederēs. Jābūt pie avota, sākot no pulksten 9 rītā, jo tad saule sāk kāpt augšā debesjumā.

  • Ej pie dzīvā, ziedošā auga pļavā. Ņem tikko uzplaukušus ziedus, kas vēl nav apputeksnēti, un liec bļodiņā tā, lai tie noklāj ūdens virsmu.
  • Atstāj bļodu ar ziediem saulē uz trim stundām – tikmēr saule ieraksta augu informāciju ūdenī, kas ir kā informācijas nesējs. Pie debesjuma nedrīkst būt mākoņu, jo pāri ejošs mākonis ir kā pārrāvums ierakstā – pārtrūkst informācijas lejupielāde. Ziedus izņem no ūdens un atšķaidi iegūto šķidrumu pusi uz pusi ar brendiju (alkohola saturs 40%), kas kalpos kā konservants. Brendijs būtībā tiek gatavots no diviem augiem, kas ir Baha ziedu sistēmā, jo brendijs ir ozolkoka mucās turēts vīnkoka produkts. Tā būsi ieguvusi tā dēvēto mātes tinktūru. Kā tieši to tālāk vēl šķaidīt un kā lietot – lasi kādā no latviski tulkotajām Baha grāmatām.

  Kā lietot?

  Tu vari lietot vienu Baha ziedu esenci vai veidot savu kombināciju – līdz 7 esencēm. Tās ir drošas, un esencēm nav negatīvu reakciju. Tās nevar pārdozēt vai lietot par ilgu. Ja izvēlies nepareizo esenci, vienīgā bēda – tu nesasniedz vēlamo mērķi.

  • Esences neiedarbojas uz fizisko ķermeni tieši, tāpēc tām nav nevēlamu blakusparādību.
  • Labāku rezultātu dos ziedu esences biežāka lietošana, nevis pilienu skaita palielināšana.
  • Baha ziedus var lietot neierobežoti ilgi kopā ar jebkuru citu ārstniecības metodi.

  Kur iegādāties ziedu esences?

  • Lauras Tidriķes vadītajā Baha ziedu terapijas centrā – tālr. 67223364, 29646644, www.bahaziedi.lv, www.ziedu-energija.lv.
  • Ģimenes veselības centrā Stārķa ligzda – tālr. 67283921, www.starkaligzda.lv.
  • Homeopātiskajā aptiekā un pie tās 8 partneriem Latvijā – Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Tukumā, Valmierā, Ventspilī, tālr. 67240095, www.homeopatiskaaptieka.lv.

  1 komentārs

  Baiba Lindberga
  Paldies par šādu iespēju. Ar augiem dvēseli harmonizēt. Mana 1.pieredze ar baha ziedu terapiju bija nejauša, kad meklēju savamdēlam pirms 4 gadiem, kā palīdzēt psiholoģiski. Viņš raustīja valodu un tiešām bija ļoti grūti, gan ģimenē, gan bērnudārzā un es meklēju problēmu lasot literatūru par stostīšanos un uzgāju šo terapiju un domāju ka jāpamēģina, es tiešām liku lielas cerības uz to ka tas palīdzēs, atlasīju augus pēc saviem novērojumiem un vadoties pēc mātes instinkta un ticiet vai nē, bet rezultāts bija manāms jau pirmajā lietošanas nedēļā, ka man pat bērnudārza logopēde jautāja, kādu brīnumu esmu izdarījusi ar šo bērnu, pastāstīju par Baha ziedu terapiju. Man tiešām MILZĪGS prieks ka ir šāds līdzeklis. PALDIES JUMS.

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē