Bez nosūtījuma Covid-19 analīzes varēs nodot par 38 līdz 53 eiro

Analīzes
Ziņu aģentūra LETA
23. oktobris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
No pirmdienas E.Gulbja laboratorijā bez ģimenes ārsta nosūtījuma Covid-19 analīzes varēs nodot par 53 eiro, Centrālajā laboratorijā par brīvprātīgi nodotajām analīzēm vajadzēs maksāt 45 eiro, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR laboratorijā – 38,83 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja laboratoriju pārstāvji.

Centrālo laboratoriju pārvaldošās AS Repharm komunikācijas direktore Līga Ribkinska stāstīja, ka Centrālajā laboratorijā uz Covid-19 analīzēm iedzīvotāji bez ārsta nosūtījuma varēs pieteikties, zvanot pa tālruni 8330 vai nosūtot e-pastu ar norādītu kontaktinformāciju – vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru saziņai – uz e-pasta adresi analizes@laboratorija.lv, kā arī zvanot uz centralizēto Covid-19 pieteikšanās tālruni 8303.

Paraugi analīzēm kā iepriekš tiks ņemti Centrālās laboratorijas Covid-19 analīžu paraugu paņemšanas punktos, darbinieki sazinoties palīdzēs izvēlēties pacientam iespējami izdevīgāko un ērtāko vietu. Par analīzēm bez ārsta nosūtījuma būs jāmaksā 45 eiro.

Pacientiem, kuri sajutuši kādus slimības simptomus, nav jādodas pie ģimenes ārsta uz pieņemšanu. Ir panākts risinājums, ka ārsti pēc telefoniskas situācijas izvērtēšanas var pacientu nosūtīt uz analīzēm, lietojot portālu www.eveseliba.gov.lv vai izmantojot citu elektronisko platformu, kuru ikdienā saziņai ar laboratoriju jau lieto ārsts.

Viņa atzīmēja, ka laboratorijas tehniskā kapacitāte pašlaik ir pietiekama, tiek domāts arī par laboratorijas personāla darba optimizēšanu, lai nodrošinātu vēl lielāku pakalpojuma sniegšanas apjomu, ja tāds tomēr būs nepieciešams.

«Taču vadlīnijas testēšanai, balstoties jaunākajos pasaulē pieejamajos datos, patlaban analizē un nosaka valsts un mēs esam valsts noteiktā pasūtījuma izpildītāji,» sacīja Ribkinska.

E.Gulbja laboratorijas pārstāve Ilze Lindenberga aģentūrai LETA sacīja, ka no pirmdienas valsts apmaksātos testus veiks tikai ar ārsta nosūtījumu, taču iedzīvotāji joprojām varēs pieteikties uz testu brīvprātīgi, tikai tad par testa veikšanu būs jāmaksā 53 eiro. Lindenberga piebilda, ka brīvprātīgi pieteikušies neveidos atsevišķu rindu, bet varēs tikt uz testu jebkurā brīvajā «logā».

BIOR pārstāve Ilze Dimante sacīja, ka BIOR laboratorijā Covid-19 analīzes maksās 38,83 eiro.

LETA jau ziņoja, ka turpmāk valsts apmaksātus Covid-19 testus varēs veikt tikai ar ārsta norīkojumu. Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne norādīja, ka jaunā kārtība stāsies spēkā no pirmdienas, 26.oktobra, bet jau no piektdienas plkst.13 ir atceltas iespējas brīvprātīgi pierakstīties uz Covid-19 testiem, jo «bez simptomiem esošo testēties gribētāju apmērs rada slogu testēšanas kapacitātei».

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+