Aizvadītajā diennaktī atklāti divreiz vairāk saslimšanas gadījumu ar Covid-19 kā dienu iepriekš

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
10. aprīlis, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Iepriekšējā diennaktī veikti 1198 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, un infekcija apstiprināta 23 personām, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā dienu iepriekš, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz šim Latvijā kopā veikti 26 656 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 612 saslimušie, kā arī konstatēti divi nāves gadījumi. Slimnīcā ārstējas 35 pacienti, no tiem trīs ar smagu slimības gaitu, informē Nacionālais veselības dienests. Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

Veicot ikdienas testēšanu, divu nedēļu laikā Covid-19 pozitīvas analīzes ir konstatētas 26 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Mājas karantīnā pašlaik atrodas vēl 56 darbinieki, kuri ir bijuši kontaktā ar Covid-19 apstiprinātu pacientu. Kopumā tiek ziņots, ka ar Covid-19 inficējušies ap 40 medicīnas darbinieku.

Lielākais slimības uzplaiksnījums notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Starp inficētajiem bija gan patversmes klienti, gan darbinieki. Viens šīs patversmes klientiem, kurš bijis inficēts ar Covid-19, miris. Viņam bija vairākas hroniskas saslimšanas. Klients uzturējies patversmē un nav bijis stacionēts, un viņam nebija izteiktu saslimšanas pazīmju.

 

Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

Perevoščikovs pastāstīja, ka daži ar Covid-19 inficēti cilvēki nav norādījuši uz to, ka bijuši ārzemēs vai viņiem bijis kontakts ar kādu jau ar Covid-19 inficējušos vai ārzemēs bijušu cilvēku.

«Ir pierādījumi, ka koronavīrusa transmisija notiek Latvijā. Šī informācija jāuzņem nopietni. Inficēties var arī sabiedrībā,» akcentēja SPKC speciālists.

Viņš uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi padomāt pašiem par to, ka vajadzētu mainīt savus ieradumus, sadzīvot ar epidēmiju, lai maksimāli pasargātu sevi un apkārt esošos cilvēkus – it sevišķi cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un seniorus.

Kā zināms, līdz 12. maijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+