• Gatavojam ziemai pīlādžogas – 5 veidos!

  Pīlādži
  Ievas Virtuve
  Ievas Virtuve
  2. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Pīlādži ziemai
  Foto: Andrejs Ņikiforovs
  Pīlādži ziemai
  JSīvas un rūgtas, tomēr pīlādžogas ir neticami veselīgas un diezgan garšīgas ogas. Vai zināji, ka vari tās pārvērst ievārījumā, marmelādē, sulā, želejā un sīrupā, un garša kļūs krietni maigāka? Paturi prātā: ja tev nepatīk pīlādžogu sīvums, tās uz 10 – 15 minūtēm pārlej ar vieglu sālsūdeni un tad nokās un noskalo!
  Sarežģītība
  Zema
  Izmaksas
  Lēti

  Zapte

  Visvienkāršākais, kopš bērnības pārbaudīts variants un tādēļ arī visgaršīgākais. Proporcijā 1:1 ar cukuru ogas savāra. Vispirms apmaisot vāra ogas ar mazu lāsīti ūdens, līdz tās pašķīst. Ber klāt cukuru, vāra, līdz ogas grimst dibenā. Lej burciņās, aizvāko. 

  Marmelāde

  Ogas samaļ vai sablendē, kopā ar cukuru un ūdeni lej katlā, uz 1 kg ogu ņemot 1 kg cukura un 200 ml ūdens, apmaisot vāra apmēram 45 minūtes biezā masā. Atdziestot masa sabiezē vēl vairāk.

  Želeja un sula

  Ogas svara proporcijā 1:1 ar cukuru ber katlā, var pieliet pavisam mazliet ūdens, kamēr uzsāk vārīšanos. Uzvāra, apmaisot vāra, līdz cukurs izkūst, turpina vārīt, līdz ogas ir atdevušas sulu un izskatās pažuvušas. Saldo sulu, kas atdziestot sabiezē vieglā želejā, nolej, ogas nespaidot, un sadala sagatavotos traukos, tūlīt aizvāko.
  Katliņā atstātās ogas pārlej ar tādu tilpumu ūdens, cik liels bija ogu svars pirms vārīšanas. Pārmērīgi nemīcot un nespaidot ogas, tās īsu brīdi lēni vāra, tad sulu nolej, uzglabā aizvākotās pudelēs.

  Pīlādžogas sīrupā

  1 kg cukuru ar 1 ½ gl. ūdens savāra sīrupā, pievieno ½ tējkaroti citronskābes. Karsto sīrupu pārlej burciņās sakārtotiem, noskalotiem un nosusinātiem ogu ķekariem, tūlīt aizvāko. Labi der saldo un arī sāļo ēdienu greznošanai.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē