• FOTORECEPTE: Neparastā itāļu kūka. Elementāras sastāvdaļas, izcila garša!

  Kūkas
  Ārija Avota
  4. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Neparastā itāļu kūka
  Foto: Ieva Andersone
  Neparastā itāļu kūka
  Šī kūka ir kā pildīts, maigs cepums, ļoti, ļoti garšīga. Recepte atvesta no Itālijas, un itāļu saimnieces to cep lielā, apaļā, lēzenā pannā ar zemām malām. Taču kūku var izcept arī pašrocīgi izlocītā folijas pannā, kuru uzliek uz cepešplātnes, tas ir vienkārši!
  Sarežģītība
  Vidēja
  Personas
  8-10
  Izmaksas
  Vidējas
  Sagatavošanās
  30m
  Pagatavošana
  30m
  Kopējais laiks
  1st
  1 vērtējums
  5/5

  Lielā, lēzenā bļodā vai uz tīras virsmas mīksto sviestu samaisa ar cukuru un sāli, mazliet pamaisa un pievieno olu, visu vienmērīgi samaisa. Miltos iemaisa cepamo pulveri un visu pievieno sviesta maisījumam. Turpina mīcīt ar rokām, kamēr viss vienmērīgi samaisījies. Nevajag mīcīt arī pārāk daudz, tikai – lai ir vienmērīga mīkla, kas turas kopā.

   

  Mīklu sadala divās vienādās daļās. Vienu daļu liek uz cepampapīra, ar pirkstiem paspaida plakanāku un nolīdzina malas, lai tās vēlāk nav spurainas, un uzmanīgi, saudzīgi izveltnē apļa formā, apmēram 35 cm diametrā.

   

  Uz lēzenas cepešpannas liek divus lielus folijas papīrus – krusteniski vienu pāri otram tā, lai malas vēl iet pāri pannai un tās var uzrullēt, izveidojot apmalīti.

   

  Izveido visas pannas lielumā tādu kā apļveida formu ar maliņām. Sauksim to par folijas pannu.

   

  Tajā liek izveltnēto mīklu tā, lai mīklas maliņas nedaudz atbalstās uz folijas rullīša, paceltas uz augšu. Tas ir vajadzīgs tāpēc, lai pildījums neiztek un skaisti var saspiest mīklas maliņas. Cepampapīru saglabā.

   

  Gatavo pildījumu. Vidējā bļodā atdala olas dzeltenumus no baltumiem. Būs vajadzīgi tikai dzeltenumi. Ar slotiņu nedaudz sakuļ olu dzeltenumus ar cukuru, iesijā miltus un tos vienmērīgi iemaisa olas maisījumā. Pakāpeniski iemaisa pienu. Ņem katliņu, vislabāk ar dubulto dibenu vai vismaz biezāku, lej tajā pienu un olu maisījumu. Nepārtraukti, lēni maisot vienā virzienā, karsē uz vidējas liesmas un gaida, līdz tas sāks biezēt un uzmetīs burbuli. Ļauj kādu pusminūti paburbuļot, visu laiku maisot. Noliek uz pāris minūtēm malā padzist un tad apmaisot lej virsū izrullētajai un pannā ieklātajai mīklai tā, lai no maliņām paliek apmēram 2 cm. Ar plakanu lāpstiņu vai karoti vienmērīgi izlīdzina. Ieslēdz cepeškrāsni uz 180 grādiem. 

   

  Ņem otru mīklas pusi un atkal tāpat uz saglabātā cepampapīra izveltnē tādā pašā lielumā kā iepriekšējo. Uzmanīgi pārliek pildījumam, lai mīklas plāksne maksimāli sakrīt ar pirmo plāksni.

   

  Ar pirkstiem saspiež kopā apakšējās un augšējās mīklas maliņas, kā veidojot pīrādziņus. Mīkla var nedaudz drupt, bet nekas, vienalga tā turēsies kopā un labi izskatīsies.

   

  Ar dakšiņu nedaudz sadursta kūkas virspusi, uzber riekstus un liek cepties 25–30 minūtes (jāskatās, jo krāsnis cep dažādi – ņem laukā, kad pīrāgs ir zeltaini brūns. Mazliet atdzesē un pārkaisa pūdercukuru. Griež šķēlēs kā picu.

   

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē