• Šobrīd

  weather img

  Rīga -15°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Kā pareizi vilkt auto?

  Praktiski padomi
  Auto Bild
  Auto Bild
  19. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Auto Bild
  Kā pareizi vilkt auto – šo jautājumu uzdosiet brīdī, līdz ko būs nosēdies akumulators, beigusies degviela vai atgadījies kāds tehnisks defekts. Auto vilkšanas procesā jāievēro svarīgi soļi, tāpēc šeit būs īpaša ābece. Sākot no aizdedzes atslēgas līdz trosei – lasiet, kas jāņem vērā vilkšanas laikā.

  Vilkšanas ābeces galvenie soļi:

   Bīstami: bez aizdedzes atslēgas slēdzenē nobloķējas stūre.

  • Aizdedzes atslēga – Avārijas risks: aizdedzes atslēgai vienmēr jāatrodas slēdzenē, un tā jāpagriež tik tālu, lai tiktu atslēgts stūres bloķētājs.
  • Aizliegumi – Uz autostrādēm vilkšana ir aizliegta! Ja noticis negadījums, ātrgaitas šoseja jāpamet jau pirmajā nobrauktuvē.
  • Avārijas gaismas – Velkamajam mehāniskajam transportlīdzeklim jebkurā diennakts laikā jābūt iedegtai avārijas gaismas signalizācijai. Ja tā nedarbojas, auto aizmugurē jāpiestiprina avārijas trīsstūris.
  Ātrums – Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka, velkot citu transportlīdzekli, maksimālais ātrums ir 50 km/h. Tā kā distance starp abiem auto ir neliela, vilcējam sevišķi rūpīgi jāizvērtē ātruma atbilstība konkrētajai satiksmes situācijai.
  • Automātiskā pārnesumkārba – Transmisijas selektors jāieslēdz neitrālajā (N) pārnesumā. Auto ar automātisko ātrumkārbu var vilkt tikai nelielos attālumos (līdz 100 km). Ja kaut kāda iemesla dēļ pārnesumkārbā nav eļļas, par vilkšanu nevar būt ne runas.
  • Cilpas – Lielākajai daļai jaunāko modeļu auto ir noņemama vilkšanas cilpa. Uzmanieties skrūvējot: vairumā gadījumu tai ir kreisā vītne!

   Troses stiprinājuma cilpa bieži vien ir slēpta.

  • Elastība – Elastīga trose nepieredzējušam vadītājam ļauj izvairīties no rāviena startējot, kā arī manevru laikā pasargā velkamo auklu no uzbraukšanas.
  • Garums – Vilkšanas stienis nedrīkst būt garāks par četriem metriem. Trosei jābūt 4–6 m garai, apzīmētai tā, lai citi satiksmes dalībnieki to varētu labāk pamanīt, piemēram, ar sarkaniem karodziņiem vai auduma strēmeli vidū.
  • Jauda – Ja velkamā s ma šīnas motors nedarbojas, arī bremžu un stūres pastiprinātāji nedarbojas, tāpēc vadītājam jārēķinās, ka stūrēšanai un bremzēšanai būs nepieciešams daudz vairāk spēka.
  Motocikli – Motociklu bez blakusvāģa vilkt nedrīkst!
  • Mājieni – Velkošā un v e l k a m ā auto vadītājiem pirms braukšanas sākuma jāvienojas par abiem saprotamām saziņas zīmēm (piemēram, uz augšu vai uz leju vērsts īkšķis, skaņas un/vai gaismas signāls u. tml.).
  • Tehniskā instrukcija – Katram ražotājam ir atšķirīgas prasības, tāpēc pirms jauna auto vilkšanas vēlams iepazīties ar konkrēto nodaļu lietošanas instrukcijā, lai saprastu, kas tiek rekomendēts un kas ne.
  • Trieciena bojājums – Neapzinoties reālos bojājumus, pēc smagākas avārijas automašīnu labā k ne vilkt, bet izsaukt evakuatoru.
  • Vadītāja apliecība – Velkamā transportlīdzekļa vadītājs ir tāds pat satiksmes dalībnieks kā pārējie, tātad nevar nosēdināt pie stūres desmitgadīgo dēlu, sak, lai mazais tik stūrē…

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+