• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, D/DR vējš, 3.09 m/s

  Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 69 mežacūkām

  Āfrikas cūku mēris
  Ziņu aģentūra LETA
  2. augusts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 69 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

  Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta 21 mežacūkai Preiļu novadā, tostarp 17 mežacūkām Silajāņu pagastā, kā arī pa divām mežacūkām Riebiņu pagastā un Saunas pagastā.

  Tāpat saslimšana konstatēta desmit mežacūkām Rēzeknes novadā, tostarp septiņām mežacūkām Silmalas pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Čornajas pagastā, Griškānu pagastā un Maltas pagastā.

  ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī septiņām mežacūkām Gulbenes novadā, tostarp četrām mežacūkām Daukstu pagastā, divām mežacūkām Līgo pagastā un vienai mežacūkai Litenes pagastā, kā arī septiņām mežacūkām Krāslavas novadā, tostarp trim mežacūkām Bērziņu pagastā un pa vienai mežacūkai Asūnes pagastā, Indras pagastā, Kastuļinas pagastā un Robežnieku pagastā.

  Cēsu novadā pagājušajā nedēļā ĀCM konstatēts sešām mežacūkām, tostarp piecām mežacūkām Stalbes pagastā un vienai mežacūkai Drabešu pagastā. Savukārt Ludzas novadā saslimšana konstatēta piecām mežacūkām, tostarp piecām mežacūkām Salnavas pagastā un pa vienai mežacūkai Mežvidu pagastā un Pasienes pagastā.

  Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts trim mežacūkām Augšdaugavas novadā, tostarp divām mežacūkām Ambeļu pagastā un vienai mežacūkai Vecsalienas pagastā, trim mežacūkām Balvu novadā, tostarp divām mežacūkām Vīksnas pagastā un vienai mežacūkai Bērzkalnes pagastā, kā arī trim mežacūkām Tukuma novadā, tostarp vienai mežacūkai Degoles pagastā, vienai mežacūkai Džūkstes pagastā un vienai mežacūkai Jaunpils pagastā.

  Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta arī vienai mežacūkai Aizkraukles novada Kokneses pagastā, vienai mežacūkai Kuldīgas novada Vārmes pagastā, vienai mežacūkai Saldus novada Nīgrandes pagastā un vienai mežacūkai Ventspils novada Ugāles pagastā.

  Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 630 mežacūkām 26 novadu 143 pagastos.

  Šogad līdz 29.jūlijam Latvijā konstatēts vairāk ĀCM gadījumu mežacūku populācijā nekā visā 2021.gadā kopumā, kā arī vairāk nekā visā 2020.gadā un vairāk nekā visā 2019.gadā.

  Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6632 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā – 1048, 2016.gadā – 1146, 2017.gadā – 1431, 2018.gadā – 905, 2019.gadā – 430, 2020.gadā – 377, bet 2021.gadā – 448 mežacūkām.

  PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

  LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

  PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē