Saņemot jauno HUAWEI viedpulksteni, biju ārkārtīgi pārsteigta. Līdz šim visi tā dizaini bija salīdzinoši līdzīgi, un zināmā mērā lepojos ar klasiska stila aksesuāru, aiz kā patiesībā slēpjas jauns un jaudīgs gadžets, taču šoreiz vajadzēja pāris dienu laika, lai pierastu pie jaunā, salīdzinoši sportiskā dizaina. Sākumā šķita, ka jaunais HUAWEI viedpulkstenis nav savienojams ar manu ikdienas lietišķo stilu, tomēr tas bija ļoti maldīgs priekšstats. Un, ja tā godīgi, šis nebija vienīgais maldīgais viedoklis attiecībā uz viedpulksteni.

Pirmais, kas mani samulsināja, ir viedpulksteņa izteiktā līdzība ar parastu rokas pulksteni. Šis konkrētais sieviešu versijas jeb 42 mm pulkstenis šķiet mazāks nekā tā priekšgājēji. To varētu skaidrot ar sfēriskās formas ekrānu. Patiesību sakot, tas ir sfērisks safīra stikls – tātad gandrīz neiznīcināms. Runājot par ekrānu, man joprojām nav izskaidrojams tā tīrības fenomens. Vai nu pēdējo pāris nedēļu laikā esmu bijusi ārkārtīgi uzmanīga, vai arī ekrāns nekļūst netīrs tā formas dēļ. Ciparnīcas ietvars veidots no nerūsējoša tērauda, kas šajā gadījumā ir sudraba krāsā (316L). Uzreiz jāsaka, ka es priekšroku vienmēr dodu zeltam, tomēr HUAWEI kaut kā ir pamanījies radīt tik unikālu sudraba toni, ka man pret to ne tikai nav pretenziju, bet tas ir paspējis man iepatikties. Paturpinot vēl nedaudz par dizainu, nevaru nepieminēt pulksteņa siksniņu. Pirmajā brīdī ir grūti noteikt tās materiālu – silikons vai āda, kas varbūt arī ir galvenais iemesls iespējai šo viedierīci pieskaņot ikdienas outfitiem. Kopumā HUAWEI piedāvā 42 mm un 46 mm pulksteņu versijas ar astoņām dažādu krāsu un materiālu (piemēram, nerūsējošais tērauds 316L, kā arī 904L, kas ir vēl izturīgāks un vēl noturīgāks pret koroziju, un arī titāna versijā) siksniņām.
Uzliekot viedpulksteni uz rokas, nedaudz samulsu brīdī, kad ieraudzīju melnu sensoru. Melnais sensors, izrādās, ir kas līdzīgs apvērsumam jeb tiešām liels jaunums visā industrijā. Tehniskajā specifikācijā rakstīts, ka tas ir spiediena un pirkstu nospieduma sensors, kas man neko daudz neizsaka, tāpēc paskaidrošu tā, lai saprastu visi. Nesen kārtējā vizītē pie ģimenes ārsta saņēmu ieteikumu “panēsāt kādu no gudrajiem pulksteņiem”, lai gūtu nelielu priekšstatu par savu ikdienas ritmu. Šķiet, HUAWEI sadzirdēja ārsta ieteikumu un speciāli man radīja WATCH 5. Iepriekš pieminētais melnais sensors prot izmērīt skābekļa līmeni asinīs. HUAWEI X-TAP tehnoloģija veic precīzu mērījumu, turklāt dara to diezgan veikli – vien 10 sekundēs, kas nozīmē, ka kritiskā brīdī viedpulkstenis var kļūt par dzīvības glābēju.

Patiesībā šis gadžets ir kā kabatas dakteris, jo vienas minūtes laikā spēj nolasīt septiņus medicīniska rakstura rādījumus un veikt divus informatīvus mērījumus, kas būtībā nozīmē, ka viena ierīce minūtes laikā var sniegt ieskatu datu formā par kardiovaskulāro un respiratoro veselību, kā arī izmērīt, piemēram, ādas temperatūru un stresa un skābekļa līmeni. Manuprāt, nedrīkst nepieminēt arī miega analīzi, jo miegs ir vitāli svarīgs kopējās veselības stūrakmens.
Lai gan ikdienā ar sportu neaizraujos, tomēr HUAWEI dara visu iespējamo, lai es sāktu ja ne iet uz sporta zāli, tad vismaz staigāt vairāk. Būtu muļķīgi slavēt soļu skaitītāju, jo tas ir pieejams šobrīd pat parastākajā telefonā, tomēr te runa atkal ir par precizitāti. Un, ja vēlamies būt precīzi, tad HUAWEI WATCH 5 izceļas ne tikai ar precizitāti, bet arī iespējām. Šis viedpulkstenis piedāvā veikt mērījumus un analizēt datus vairāk nekā simts aktivitāšu laikā. Es, protams, neuzskaitīšu visas, bet svarīgākais ir tas, ka pulkstenis ne tikai fiksē laiku un sirds ritma izmaiņas, bet arī saskaita patērētās kalorijas un nosaka treniņa jaudu jeb efektu. Vēl viens patīkams un arīdzan būtisks sīkums ir fakts, ka HUAWEI WATCH 5 ir izturīgāks par tā valkātāju, jo tam ir divi baterijas režīmi. Vien trīs sekunžu laikā tos iespējams pārslēgt un ietaupīt viedpulksteņa enerģijas patēriņu.
Vēl viens patīkams pārsteigums – šis ir eSIM pulkstenis, kas nozīmē, ka lietotājs var izvēlēties pie sava mobilā operatora piešķirt eSIM ar savu vai kādu citu telefona numuru, lai saņemtu zvanus un zvanītu, pat ja telefons ir palicis mājās. Protams, arī šis HUAWEI gadžets sader ar iOS un Android operētājsistēmām. Turklāt cena šiem pulksteņiem ir ļoti draudzīga – atkarībā no versijas to cena ir 449 līdz 649 eiro.
Pāris nedēļas palietojot šo visnotaļ simpātisko gadžetu, ir skaidrs, ka esmu vīlusies sevī par savu neprasmi izmantot tā maksimumu, jo nenodarbojos ar daivingu un nekāpju kalnos, jo šie ir vien pāris no sporta veidiem, ko HUAWEI WATCH 5 prot izmērīt. Tāpat arī izrādās, ka viedpulkstenis par manu veselību zina vairāk nekā es pati. No otras puses – vismaz kāds beidzot kaut ko zina labāk par mani.